Znamy gwiazdy tegorocznych Dni Cedyni [video]


Tegoroczne dni Cedyni odbędą się 23 czerwca. Na scenie będzie królowała muzyka disco polo. Prezentujemy gwiazdy tegorocznej imprezy. 

Jest łatwa ale przede wszystkim szybko chyba wpada w ucho. Tym właśnie charakteryzuje się muzyka disco polo, która wzbudziła ogromne zainteresowanie w ostatnich latach wśród polaków. Dawniej zwaną muzyką chodnikową, dzisiaj podbija sceny na świętach miast.

Co czeka nas w Cedyni?

Tegoroczne dni miasta całkowicie stawiają na muzykę disco polo. Na scenie pojawi się m.in. Kubas. Drezdenko Kubas - znany z takich przebojów jak m.in. "Baju Baj", "Gdzie jest dziewczyna ta" czy "Obiecałaś". Organizatorzy informują również, że na scenie pojawi się Endrju oraz Coolersi.

Wszystkie tegoroczne gwiazdy dni miasta wystąpią tego samego dnia. Jak mówią organizatorzy, będzie to jeden wielki blok koncertowy.

Gwiazda wiczoru

Bez wątpienia ktoś "musi" zostać gwiazdą tego niezapomnianego wieczoru. Na listę wpisują się dwa zespoły. Jednym z nich jest Michał Gielniak. Znany przede wszystkim z takiego przeboju jak "19 miał lat". Utwór został nagrany w roku 1996 i znalazł się na krążku. Tym samym artysta wydał pierwszą solową płytę. Album zyskał status Złotej Płyty a tytułowy utwór, tak jak już wspomnieliśmy, szybko stał się wielkim przebojem.

Kolejną gwiazdą wieczoru będzie zespół B-Qll. Zarówno na scenie jak i poza nią cały trzon zespoły to żywiołowe i uśmiechnięte chłopaki z dużym poczuciem humoru.

Zespół B-QLL powstał 14.02.2010r. z inicjatywy Marcina Niewiadomskiego ”OMBRE” . Na początek postanowił odświeżyć Hit lat 90 tych „Baby go” którego z resztą Marcin Niewiadomski jest współautorem. Odświeżenie tego utworu okazało się strzałem w dziesiątkę! Rok później powstał kolejny przebój „UoUoU” ale i tak wszyscy czekali na Mega HIT „BUNGA BUNGA” Do dziś ten przebój podbija wszystkie listy przebojów jak i jest rozchwytywany przez wielką rzeszę DJ-ów w Polsce, Niemczech i nie tylko. - czytamy w notce biograficznej zespołu.

W połowie grudnia w serwisie YouTube zespół B-Qll wypuścił nowy utwór, który powoli podbija serca fanów. "Tak, tak żono moja" ma uzbierane już ponad 10 mln wyświetleń.

Tradycyjnie o gwiazdach tegorocznych dni miejscowości informujemy jako pierwsi. Wcześniej pisaliśmy między innymi o Widuchowej gdzie wystąpi Krzysztof Krawczyk, Norbi i Kubas a Sławomir będzie gwiazdą tegorocznych Dni Trzcińska Zdroju.


Zapraszamy do wysłuchania utworów tegorocznych artystów:

Drezdenko KubasEndrjuCoolers


Michał Gielniak
B-Qll

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza