Dożywocie za usiłowanie zabójstwa? Akt oskarżenia trafił do SąduProkurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko 58-letniej mieszkance powiatu gryfińskiego podejrzanej o usiłowanie zabójstwa.

Do tego incydentu doszło 13 października ubiegłego roku. W tym dniu, między podejrzaną a pokrzywdzonym doszło do awantury podczas której oskarżona zadała pokrzywdzonemu nożem liczne rany w tym trzy rany kłute klatki piersiowej oraz rany w okolice łokcia prawego, lewej ręki i grzbietu nosa. Pokrzywdzony usiłując uciec przed kolejnymi ciosami schował się na balkonie, skąd telefonicznie powiadomił policję o zdarzeniu.

W toku śledztwa podejrzana przyznała się do udziału w zdarzeniu, ale zaprzeczyła, że chciała zabić pokrzywdzonego. Biegli psychiatrzy orzekli, że w czasie czynu była poczytalna. Obrażenia, których doznał pokrzywdzony w tym jedna z ran klatki piersiowej drążąca do serca wywołała tamponadę serca i krwawienie do opłucnej, spowodowały u ww. chorobę realnie zagrażającą życiu. Na wniosek prokuratora Rejonowego w Gryfinie podejrzana została tymczasowo aresztowana.

Za usiłowanie zabójstwa podejrzanej grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzana nie była w przeszłości karana.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza