"Konwój wstydu w Gryfinie" - Paweł Mucha wziął 38 tysięcy zł premii [foto]


W całej Polsce trwa akcja Platformy Obywatelskiej wymierzona w ministrów Prawa i Sprawiedliwości. W miastach pojawiają się banery z informacją o premiach, które otrzymali między innymi członkowie rządu i ministrowie z Kancelarii Prezydenta. Taki baner z informacją o premii dla Pawła Muchy pojawił się na ulicach Gryfina. 

- Ponieważ my wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i to nie jest tak, że idzie się do polityki dla pieniędzy, i nie jest celem polityki bogacenie się polityków, wobec tego podjęliśmy pewne decyzje - powiedział Jarosław Kaczyński podczas ostatniej konferencji prasowej, komentując tym samym całe zamieszanie.

W przeciągu dwóch lat rządów partii Prawa i Sprawiedliwości, na premie przeznaczono ponad 200 mln złotych. Jarosław Kaczyński oznajmił, że premie te zostaną przekazane na Caritas. Obiecał również złożeniu projektu ustawy  obniżeniu pensji, o 20% posłom i senatorom.

Informacja o premii dla Pawła Muchy

- W ubiegły piątek tj. 6.04 do Gryfina przyjechał konwój wstydu informujący mieszkańców miasta, że Paweł Mucha sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta i radny województwa zachodniopomorskiego wziął 38 tys złotych premii - pisze do nas Dariusz Wojewoda, Dyrektor Biura Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej RP - Buta polityków PiS, którzy mówią, że nie mają, za co wyżyć do pierwszego albo, że 10 tysięcy to mało. W sumie przez 2 lata u władzy PiS rozdało sobie i swoim kolegom ponad 2 miliardy złotych  nagród, dotacji i wsparcia. Tak żerują na pieniądzach Polaków. PiS utracił kontakt z rzeczywistością. Z takiej podłości wobec obywateli trzeba ich rozliczyć przy urnie wyborczej. Po deklaracji Prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego Platforma Obywatelska żąda zwrotu premii do budżetu państwa a nie na konto Caritas. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza