Posterunek Policji w Trzcińsku Zdroju coraz bliżej [video]


Jak informuje nas burmistrz gminy Trzcińsko Zdrój Zbigniew Kitlas, być może w drugiej połowie 2019 roku otwarty zostanie Posterunek Policji w Trzcińsku Zdroju. 

Mieszkańcy Trzcińska Zdroju chcą powrotu zlikwidowanego kilka lat temu posterunku w swojej miejscowości. Teraz w gminie funkcjonuje jedynie punkt przyjęcia interesantów, ale i tak w większości przypadków mieszkańcy muszą jeździć do Komisariatu Policji w Chojnie.Pod koniec 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie przywrócenia posterunku policji w którym wziął udział ówczesny komendant Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie.

Radni wyrazili zgodę na przekazanie na rzecz Skarbu Państwa działki przy ulicy Ceglanej, właśnie tam zostać wybudowany nowy posterunek.

- Od dłuższego czasu gmina stara się aby reaktywować posterunek policji w naszym mieście, ma to polepszyć sytuację i bezpieczeństwo w naszym mieście. Myślę, że dojdzie do realizacji tego zadania (...) koszty wybudowania całego posterunku ponosi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - mówi nam burmistrz Kitlas.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza