Reklama [góra]Przemysław Kaweński nominowany w prestiżowym konkursie "Dziennikarz Roku 2017"


Przemysław Kaweński, redaktor naczelny portalu chojna24.pl, został nominowany w konkursie Dziennikarz Roku 2017 w kategorii Debiut Roku.

Uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów XXVII edycji konkursu Dziennikarz Roku 2017 odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 18:00 w Studiu S1 Polskiego Radia Szczecin.

Nominowany do prestiżowej nagrody

- Nie byłoby tego zaproszenia gdyby nie ekipa z redakcji - podkreśla Przemek - w końcu ktoś musi za mną biegać i wysłuchiwać mich głupich pomysłów lub marudzenia - dodaje z uśmiechem.

W tej samej kategorii nominowali zostali między innymi: Jacek Gonera (TVP Szczecin), Przemysław Plecan (TVP Szczecin) oraz Wojciech Zagaj (Polskie Radio Szczecin).

To druga taka nominacja w karierze Przemka. W ubiegłym roku wśród laureatów znalazł się nasz kolega Paweł Sławiński, który otrzymał wyróżnienie w tym konkursie. O ubiegłorocznych nominacjach pisaliśmy w artykule: Nasi dziennikarze nominowani do prestiżowej nagrody.
Przemysław Kaweński: ur. 4 października 1996 roku w Gryfinie. Multiinstrumentalista, fotograf, dziennikarz - chociaż sam bardziej woli określenie reporter. W roku 2014/2015 ukończył Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego oraz prywatną szkołę muzyczną. Od 2015 roku został związany z portalem informacyjnym chojna24.pl, działał wówczas jako freelancer. W październiku 2016 roku został reporterem w/w portalu a w 2017 redaktorem naczelnym. W między czasie ukończył studium fotograficzne. Jest pomysłodawcą serwisu informacyjnego "Wydarzenia Tygodnia", od końca marca ubiegłego roku również jego prowadzącym.

Kaweński specjalizuje się przede wszystkim w materiałach lifestylowych, dzięki którym pokazuje wiele rzeczy w bardzo pozytywnym świetle. Jak sam twierdzi: stworzonych takich materiałów (w naszym regionie) jest mało i możemy oglądać je przede wszystkim w programach śniadaniowych. Dobrze byłoby wprowadzić je na co dzień. Wyjść do ludzi z mikrofonem i stworzyć z nimi coś luźnego. Bo ile można pisać o tragediach? - Jeżeli trzeba, potrafi podjąć każdą tematykę. W życie wprowadził zasadę reportażu uczestniczącego: podczas morsowania potrafił wejść z uczestnikami do wody, w piekarni piekł pączki, przy tworzeniu materiału z Mieszanych Sztuk Walki sam znalazł się pośród zawodników by otrzymać porządny trening - wszystko w celach zdobycia jak najlepszego materiału.

W redakcji pomógł rozwinąć segment wywiadów z gwiazdami muzycznymi, które koncertują w danym czasie w regionie. Początki były trudne i stresujące jednak teraz jego pytania potrafią zaskoczyć samych artystów. Wywiady przeprowadził między innymi z: Marcinem Millerem (lider grupy Boys), Natalią Szroeder, Wojciechem Gąssowskim, Romanem Czejarkiem, Katarzyną Cerekwicką czy też z kabaretem Ciach.

Jego reportaż w 23. Przystanku Woodstock w serwisie YouTube osiągnął ponad 70 tys. wyświetleń. Z kamerą podróżuje nie tylko po regionie ale i również szuka lokalnych tematów zza granicą. Najdalej z kamerą był w Norwegii w Bergen, tam w ciągu tygodnia znalazł aż trzy tematy, które dotyczył naszego regionu. 

Prowadzi swoją stronę na której opisuje pracę reportera zza kulis. W ubiegłym roku nominowany był do dziennikarza roku w kategorii: debiut roku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.