Reklama [góra]O spełnianiu marzeń i podróżowaniu przez świat... autostopem [foto] [video]Podróżowanie po świecie to marzenie niejednego z nas – jak się okazuje, jest ono niemal na wyciągnięcie ręki. Poznajcie Kamila Oleksiaka z Chojny, który autostopem zwiedził już kilkanaście krajów.

– To było moim marzeniem od bardzo dawna – mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem Kamil Oleksiak. – Chciałem już podróżować jak byłem dzieckiem (uczniem szkoły podstawowej) – dodaje.

O młodym nauczycielu języka angielskiego oraz jego przygodach pisaliśmy na łamach naszego portalu kilka lat temu. Teraz Kamil może pochwalić się nowymi doświadczeniami oraz, przede wszystkim, planami. 


anglistawpodrozy.pl

Prędzej czy później musiało do tego dojść i Kamil postanowił założyć swojego bloga. Na nim możemy przeczytać o wielu ciekawych przygodach, które przytrafiły się nauczycielowi. Są tam również dostępne poradniki, dzięki którym sami będziemy mogli przygotować się na takie podróże.

Po chwili dotarliśmy do baru i Seba zaczął stawiać kolejki, co chwilę zamawiał Jägermeistera na przemian z piwem. Relaksowaliśmy się powoli w barze, zaś cały czas w mojej głowie siedział Mateusz i jego dramatyczna pozycja. Martwiłem się, czy Jadwiga się nie pokapowała, że jesteśmy obcymi ludźmi dla Sebastiana.

fragment jednego z wpisów na blogu, "Nocleg w Wiedniu"

Młody nauczyciel zwiedził już między innymi Holandię, Słowację, Hiszpanię, Luksemburg, Szwajcarię, Węgry, Malezję, Maltę, Izrael i Maroko.

Podróże bezpieczne i niebezpieczne

– Taka pojedyncza sytuacja nie zniechęciła ludzi do podróżowania – mówi Kamil, nawiązując do tragicznej historii gryfinianina Krzysztofa Chmielewskiego, który na początku maja został zamordowany w Meksyku. – Trzeba mieć bezpieczeństwo na uwadze cały czas - dodaje.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.