Reklama [góra]


Przed nami Dni Cedyni 2018 [video] [program]

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Cedyni 2018. Świętowanie rozpocznie się już w czwartek, a zakończy w niedzielę.

Cedyńskie święto miasta to wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Impreza podzielona jest na różne części, w tym naukowe, historyczne, sportowe czy muzyczne.

W czwartek odbędzie się błogosławieństwo wody, zaś w piątek piknik paralotniowy  W sobotni wieczór zostaną oficjalnie otwarte Dni Cedyni 2018.

Na scenie zaprezentują się wykonawcy muzyki disco polo: Drezdenko Kubas, Michał Gielniak, Endrju, Coolers, B-QLL. Przyjrzyjmy się wykonawcom.

Drezdenko Kubas – w 2010 roku w Chorwacji powstał pierwszy videoklip do utworu „Dla Ciebie ta piosenka”. Zaczął sam tworzyć muzykę i pisać teksty.

Producentem aranżacji jest jeden z najlepszych aranżerów w kraju – Robert Balcerzak. Zaczęły kolejno powstawać autorskie piosenki w nowych, odważnych brzmieniach.

Singiel pt. „Gdzie jest dziewczyna ta” okazał się strzałem w dziesiątkę – utwór znalazł się na różnych playlistach rozgłośni radiowych i telewizyjnych z muzyką Disco-Polo-Dance w Polsce.

Teledysk do utworu w ciągu zaledwie kilku tygodni od premiery obejrzało ponad milion osób. Ten sukces spowodował, że do dnia dzisiejszego powstało ponad 30 piosenek, spośród których zostało nagranych 12 teledysków. Muzyk tworzy kolejne piosenki, nadal nie zwalniając tempa.

W życiu wyznaje zasadę: „Głowa do góry, bo nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Jego atutem na scenie jest bardzo dobry kontakt z publicznością, uwodzicielski głos, teksty zapadające w pamięć i – co najważniejsze – melodyjna muzyka, która porywa wszystkich do tańca.


Michał Gielniak – w 1996 r. Michał nagrał swoją pierwszą solową płytę „19 miał lat”. Także i ten album zyskał status Złotej Płyty, a tytułowy utwór stał się szybko przebojem. Nie inaczej było z albumem „Moja droga ja cię kocham”, nagranym w 1997 r.

W podobnym czasie Michał założył w Poznaniu grupę wokalną NOT FOR BOYZ, której jest niekwestionowanym liderem przez cały okres działalności. Z tym boysbandem Gielniak nagrywa trzy płyty, a także 6 teledysków. Po rozpadzie zespołu Michał zafascynowany latynowską muzyką taneczną postanowił nagrać solową płytę, przy której zatańczy cała Polska. Jak postanowił, tak też uczynił, nagrywając płytę „W barwach latino”.


Endrju – liderem grupy jest Andrzej Kozajda, absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wlkp. oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp.).

Jego kariera muzyczna nabiera rozmachu. Zaprezentował się m.in. w projektach charytatywnych i teatralnych. Dwukrotnie przygotowywał nagrania gorzowskiej kolędy Radia Plus.

Obraca się w nurtach pop, rock i funk, czego dowodzi projekt After Time, którego był pomysłodawcą. W duszy gra mu szeroko rozumiana muzyka rozrywkowa, stąd świąteczne nagranie w gatunku disco polo.

Coolers – zespół istnieje od 2012 r., kiedy to zadebiutował piosenką „Wiem, że Ciebie chcę”, w której gościnnie wystąpił Norbi. Utwór utrzymany w konwencji muzyki klubowej przysporzył zespołowi rzeszę fanów. 

Dzięki temu Coolers zagrał m. in. na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie i w Iłowie na XX-leciu zespołu Classic, gdzie wykonał własną interpretację znanego przeboju „Jolka Jolka”. Stale rosnące zainteresowanie zespołem zaowocowało kontraktem płytowym z Lemon Records. Skutkiem tego w 2014 r. ukazała się płyta „Disco Machine”.

Gościnnie na krążku wystąpili oprócz wspomnianego Norbiego jeszcze Mario Bischin, znany z przeboju „Macarena”, oraz Krzysztof Skiba, „artysta wszechstronnie rozrywkowy”. Otwartość na różne style muzyczne jest wizytówką Coolers i pozwala im tworzyć różnorodne kompozycje.


B-QLL – zespół powstał 14.02.2010 r. z inicjatywy Marcina Niewiadomskiego ”OMBRE”. Na początek postanowił odświeżyć hit lat 90. „Baby Go” którego zresztą Marcin Niewiadomski jest współautorem. Odświeżenie tego utworu okazało się strzałem w dziesiątkę.

Rok później powstał kolejny przebój „UoUoU”, ale i tak wszyscy czekali na megahit „Bunga Bunga”. Do dziś ten przebój podbija toplisty i jest rozchwytywany przez wielką rzeszę DJ-ów w Polsce, Niemczech i nie tylko. 

Utwór ukazał się na składance DMC Poland oraz w postaci singla. Został nakręcony do tego utworu również teledysk. Formacja B-QLL składa się z dwóch głównych postaci, czyli Marcina „Ombre” Niewiadomskiego oraz Jacka „Jaco” Muszyńskiego. 

Obydwaj panowie przez dłuższy czas tworzyli wizerunek sceniczny grupy D-BOMB, który dotychczas zapadł w pamięci fanów tejże grupy. Zaczynali jako tancerze, teraz realizują projekt o nazwie B-QLL.

Formacja pracuje w studiu nad pierwszą płytą, a już niebawem kolejny singiel albumu. Na płycie znajdą się przede wszystkim utwory w języku polskim z jednym wyjątkiem. 

Dodatkowo ważną informacją jest to, że „Ombre” i „Jaco” współpracują z jedną z najlepszych telewizji muzycznych w Polsce TV.DISCO w roli prezenterów.


W ramach części historycznej imprezy w niedzielne popołudnie odbędzie się Bieg do Orła. Ponadto na uczestników czekają inscenizacja bitwy pod Cedynią, warsztaty oraz osada średniowieczna.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.