Na rowerze po Europie z flagą Cedyni [foto]


Andrzej Mazur z Cedyni wybrał się w niesamowitą rowerową podróż. Wraz z uczestnikami XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymi Energetyków odwiedzili między innymi Wiedeń, Bratysławę i Budapeszt.


Rowerowa pielgrzymka trwała od 11 do 19 sierpnia. Pan Andrzej wyruszył z Cedyni dzień wcześniej, 10 sierpnia. Po dotarciu do Częstochowy rowerzystom było mało i ruszyli w dalszą trasę. 

 W niedzielę (19 sierpnia) w siedem osób wsiedliśmy do kampera i dojechaliśmy do Pasawy w Niemczech. Od Pasawy jechaliśmy na przemian po obu stronach Dunaju do Wiednia, po zwiedzeniu  ruszyliśmy w drogę do Bratysławy, cały czas jadąc wzdłuż Dunaju. Następnie, jadąc dalej, dotarliśmy do Budapesztu  relacjonuje Pan Andrzej.

Pamiątką z podróży są nie tylko piękne wspomnienia, ale również zdjęcia, na których rowerzysta z Cedyni paraduje z biało-czerwonymi barwami.

 Budapeszt zwiedzaliśmy specjalnymi liniami z odkrytymi dachami. Zobaczyliśmy przepiękne zakola Dunaju, cudowne miasteczka nad Dunajem, a także liczne przeprawy przez Dunaj, które umożliwiają jazdę na rowerach po obu stronach rzeki  dodaje Mazur. 

To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia podróż rowerzystów. Przy firmie Enea funkcjonuje stowarzyszenie Strada  co roku jego członkowie organizują wyprawy w różne miejsca, byli już między innymi w Holandii, Chorwacji, Hiszpanii czy na Sycylii.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza