„Akcja – Segregacja” w Trzcińsku-Zdroju


„Akcja – Segregacja! 2x Więcej, 2x Czyściej” – pod takim hasłem już po raz 24. w dniach 21-23 września 2018 r. odbyła się w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju akcja „Sprzątanie Świata”. 


Nasi uczniowie po raz kolejny czynnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska. Wszystkie klasy udały się w różne zakątki naszego miasta w poszukiwaniu śmieci.

Oprócz tego część uczniów wzięła udział w wyjeździe do siedziby firmy Eko Myśl, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Fani Formy. Prezes stowarzyszenia, pani Kasia Otoka, zorganizowała ten wyjazd w ramach programu Społecznik i był on częścią akcji „Raz, dwa, trzy, Łobuziaki z ekologią na Ty”. Uczniowie pod opieką pań Renaty Bernackiej, Moniki Kłonowskiej i Kasi Otoki ze stowarzyszenia oraz nauczycieli Jacka Limanówki i Piotra Przytuły mogli zaznajomić się z zasadami segregacji odpadów. Młodzież podczas wizyty zwiedziła pod kierunkiem pani Kamili Różańskiej teren zakładu. Poszczególni uczniowie odwiedzili różne pomieszczenia, zaznajomili się funkcjonowaniem poszczególnych maszyn.

Po południu uczniowie starszych klas wraz z opiekunami Marianną Jakowiecką, Piotrem Przytułą, Jackiem Limanówką oraz Grzegorzem Kruszewskim udali się na kolejny już rajd rowerowy połączony ze zbieraniem śmieci. Rajd rowerowy oprócz elementu ekologicznego łączy ze sobą propagowanie aktywnego trybu życia oraz poznanie okolic Gminy Trzcińsko-Zdrój. Na koniec wyjazdu nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek z ogniska.

Pamiętajmy, że działania na rzecz czystego środowiska należy propagować i stosować każdego dnia. Niestety podczas rajdu w dalszym ciągu natknęliśmy się na kilka dzikich wysypisk, szczególnie na drogach polnych.

Jacek Limanówka

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza