Reklama [góra]MGOK na wycieczce do Międzyzdrojów


W ramach projektu realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach pt. „Polsko-niemieckie spotkania integracyjne 2018  Mieszkowice 2018 40-osobowa grupa polsko-niemiecka uczestniczyła w wyciecze integracyjnej do Międzyzdrojów.


Było to ostatnie działanie ww. przedsięwzięcia. Stronę polską reprezentowały panie działające w kołach Gospodyń Wiejskich Gminy Mieszkowice oraz członkowie zespołów muzycznych z MGOK Mieszkowice. Stronę niemiecką natomiast panie działające przy Stowarzyszeniu Fruenverein Schwedt e.V. grupa z Ferauenzentrum. Właśnie w sobotę 22 września Międzyzdroje były miejscem spotkań artystycznych seniorów, którzy przyjechali nad morze z całej Polski. Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od wspólnych śpiewów przy akompaniamencie akordeonistów Danuty Panek i Jana Ogonowskiego już w autobusie. Po przyjeździe grupa udała się na plażę, gdzie przyprowadzono zajęcia gimnastyczne prowadzone przez instruktora MGOK Danutę Panek i zajęcia oddechowe z jogi przez Ursulę Veckenstedt z Frauenzentrum. Potem udano się na spacer wzdłuż brzegów morza. Wspólnie, w przyjaznej atmosferze, w restauracji Neptun zjedzono obiad i deser. Następnie grupkami byliśmy widzami i słuchaczami popisów artystycznych seniorów. Artyści występowali bowiem w każdym zakątku miasteczka i towarzyszyli nam przez cały czas pobytu w Międzyzdrojach. Piękna choć wietrzna pogoda skończyła się wraz naszym wyjazdem. W drodze powrotnej wesoło śpiewano przy niestrudzonym akordeonowym akompaniamencie.


Muzyka łączy i integruje. Uczestnicy mają nadzieję spotkać się na wspólnym śpiewaniu. Przypominamy, że w ramach projektu odbyły się warsztaty filcowania 20 marca, spotkanie polsko-niemieckie i jubileusz KGW Zielin 14 kwietnia. W ramach bliźniaczego projektu Fruenverein Schwedt e.V. Frauenzentrum uczestniczyliśmy w spotkaniu karnawałowym Rosenmontag, warsztatach malowania akwareli i wycieczce.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za prawdziwie integracyjną atmosferę. Stowarzyszeniu Fruenverein Schwedt e.V. i Ferauenzentrum za współpracę w realizacji projektu Polsko-niemieckie spotkania integracyjne  Mieszkowice 2018, który jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa; FMP Interreg VA.

Barbara Nowicka

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.