Ciało zamordowanego podróżnika z Gryfina zostanie sprowadzenie do PolskiProkuratura Okręgowa w Szczecinie rozpoczęła procedurę sprowadzenia ciała polskiego podróżnika z Gryfina, który w maju zginął w Meksyku.Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do strony meksykańskiej został skierowany za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej wniosek o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej przez przekazanie do Polski ciała podróżnika, który zginął w Meksyku.

W czwartek prokuratura uzyskała opinię biegłych z zakresu genetyki, która pozwoliła na identyfikację i jednocześnie potwierdziła jego tożsamość.

 Z związku z tym, że wiemy już, kim był mężczyzna, którego ciało znaleziono w Meksyku, mogliśmy przystąpić do wdrożenia procedury sprowadzenia jego ciała  powiedziała  rzecznik szczecińskiej prokuratury Joanna Biranowska-Sochalska.  Identyfikacja genetyczna była niezbędna, aby zyskać pewność, kim był mężczyzna, który zginął w Meksyku.

O tragicznej śmierci podróżnika pisaliśmy w maju obecnego roku między innymi w artykule Gryfiński podróżnik ofiarą morderstwa? Makabryczne informacje z Meksyku.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza