Sprawca przemocy domowej aresztowany


Mężczyzna znęcał się nad swoją żoną  pod wpływem alkoholu poniżał ją, wyzywał i groził. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy.


Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o to, ze w okresie od 20 do 27 sierpnia w jednej z miejscowości na terenie Gminy Myślibórz, działając w warunkach recydywy, znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których poniżał, zastraszał oraz wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, a ponadto zakłócał ciszę nocną i groził pokrzywdzonej pobiciem, zniszczeniem mienia i pozbawieniem życia.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zamieszkujący wspólnie z żoną, przez okres kilku tygodni znęcał się nad nią psychicznie. Z zeznań pokrzywdzonej kobiety, jak również z innych zgromadzonych dowodów, wynika, że podejrzany wielokrotnie wszczynał bezpodstawne awantury. Ponadto ustalono, że podejrzany swoim zachowaniem zakłócał ciszę nocną.

Wobec mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie i obecnie zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Za czyn zarzucony podejrzanemu m.in. grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza