Reklama [góra]Dożynki w Bielinie oczami organizatorów [foto]


W Bielinie odbyły się Dożynki Gminne. Obchody rozpoczęły się od polowej, uroczystej, koncelebrowanej Mszy św. , pod przewodnictwem  ks. Piotra Subocza  i wikarego  z Morynia ks. Pawła Obsta. 


We Mszy św. uczestniczył  także proboszcz z Klępicza ks. Andrzej Lemieszko. Na Msze św. zostały w procesji uroczyście wniesione wieńce dożynkowe z 6 sołectw, z Gminy Moryń: Bielin, Witnica, Mirowo, Przyjezierze, Stare Objezierze, Nowe Objezierze. Obrzęd dożynkowy rozpoczął się od wspólnego podzielenia się chlebem. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Kapela REVIR z Chojny,  a następnie pod przewodnictwem Pani Ewy Kwiecień wystąpiły dzieci śpiewające w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Nie zabrakło także występów dzieci z Bielina. Warto podkreślić, że całą obsługą gastronomiczną oraz poczęstunkiem dla gości zajęły się Panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Gospodyń  w Bielinie. 


Odbył się także poczęstunek dla uczestników imprezy przygotowany przez Sołectwo Bielin, Sołectwo Witnica, Sołectwo Gądno, oraz Sołectwo Przyjezierze. Każdy mógł skosztować przepysznego żurku, wspaniałego bigosu, wyśmienitej zupy z dyni oraz najsmaczniejszego w Gminie Moryń chlebka ze smalczykiem. Wszystkie Sołectwa z Gminy Moryń przygotowały także wspaniałe ciasta, którymi częstowaliśmy uczestników wydarzenia.  Podczas imprezy przyjmowano zapisy osób chcących wziąć udział w rozlosowaniu Roweru, który ufundowało Sołectwo Bielin, wystarczyło tylko wpisać się na listę i być około godziny 20:30 na losowaniu. Szczęśliwym właścicielem roweru okazał się mieszkaniec Mirowa. 

Przyjmowaliśmy również zapisy na najładniej ustrojoną posesję w Bielinie. Komisja w składzie Burmistrz Morynia-   Józef Piątek, Dyrektora ZGKiM W Moryniu-  Henryk Kaczmar oraz ks. Proboszcz Piotr Subocz wybrali trzy najładniej ustrojone posesje : I miejsce otrzymała posesja przy blokach, II miejsce posesja przy wjeździe do Bielina od strony Gądna, III miejsce posesja w kierunku cmentarza. Nagrody w konkursie ufundowało Sołectwo Bielin. Równocześnie prowadziliśmy Olimpiadę Gier i Zabaw Podwórkowych pod hasłem ,,Jak za dawnych lat”, do której zgłosiły się cztery drużyny: ,,Laski z Bielina”, ,,Wioska Kwiatowa Mirowo”, Czcibór Bielin” oraz ,,MOK Moryń”. Olimpiada polegała na przeprowadzeniu 3 konkurencji: Gra w sztandary, Gra w dwa ognie, Gra terenowa pod hasłem ,, Tropem Tradycji w Gminie Moryń” a nagrody zakupione były w ramach Programu Społecznik.  

I miejsce zajęła drużyna ,, Czcibór Bielin”, II miejsce  ,,Wioska Kwiatowa Mirowo”, III miejsce ,,Laski z Bielina”, IV miejsce ,,MOK Moryń”. Wybrane zostały również najpiękniejsze wieńce dożynkowe, I miejsce otrzymał wieniec z Mirowa, II miejsce wieniec z Nowego Objezierza, III miejsce wieniec z Witnicy. Nagrody to bony podarunkowe, które ufundował Burmistrz Morynia, a nagrody rzeczowe zostały zakupione w ramach Programu Społecznik przez Sołectwo Bielin. Nie zabrakło oczywiście corocznego Turnieju Sołectw, który przygotował i przeprowadził Pan Marek. Turniej wygrali gospodarze- Sołectwo Bielin otrzymali oni przechodni puchar, II miejsce zajęło Sołectwo Witnica, a III miejsce zajęło Sołectwo Dolsko .Statuetki w turnieju ufundował Burmistrz Morynia, a nagrody rzeczowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i Sołectwo Bielin. Ogłoszony został również konkurs na najciekawsze zdjęcie promujące wydarzenia a rozstrzygniecie konkursu zaplanowano na 28 września br. 

Nagrodę w konkursie ufundowana jest w ramach Programu Społecznik. Oprócz wymienionych atrakcji odbyły się przejażdżki bryczką, animacje dla dzieci, zamki dmuchane, konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Atrakcją wieczoru był Zespół Coverowy ,,Dr Rock”, a po koncercie zabawę do  rana poprowadził zespół ,,Szczęśliwy Traf”. Całą imprezę poprowadził konferansjer- Robert GórskiJako Sołtys pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tak wspaniałych Dożynek: Panu Burmistrzowi- Józefowi Piątkowi, całemu Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Moryniu, ZGKiM w Moryniu, rolnikom, którzy zaangażowali się w organizację, ks. Proboszczowi Piotrowi Suboczowi, Sołectwom z Gminy Moryń w szczególności Witnicy, a przede wszystkim mojemu ukochanemu i zawsze pomocnemu STOWARZYSZENIU AKTYWNYCH GOSPODYŃ W BIELINIE I ICH MĘŻOM I DZIECIOM. Serdeczne dzięki, bo bez Was nie było by nic!!!

Sponsorami Dożynek byli: Nadleśnictwo Mieszkowice, Stadnina Koni Bielin, Zakład Rolny Moryń, GRYFSTONE- Daniel Błaszkiewicz. TUW- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Automaster- Radosław Paszko.

Sołtys Sołectwa Bielin Anna Sobczyńska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.