Witamy jesień!


Ku smutkowi wielu z nas nadeszła astronomiczna jesień. W roku 2018 przypada ona na dzień  23 września, godz. 3:54.Jesień następuje wtedy, gdy Słońce osiąga punkt równonocy jesiennej, i trwa do 21 grudnia. Astronomiczne pory roku są związane z momentami górowania Słońca w zenicie nad równikiem lub zwrotnikami. 

Jak sobie radzić? Jesień atakuje chandrą

Brak słońca, niskie temperatury, coraz krótsze dni – wszystko to powoduje obniżenie nastroju. Wielu ekspertów radzi między innymi dużo ruchu i w miarę możliwości również codzienne spacery. Wbrew pozorom to dobry czas na aktywność fizyczną, aby utrzymać formę lub dopiero zacząć ją budować.

Oprócz tego pomocne okazuje się spożywanie owoców, warzyw, a sporadycznie także czekolady, dzięki czemu będzie się miało więcej energii. Codziennie przyjmowana witamina C pomoże nam uniknąć przeziębienia, a ziołowe napary, jak np. herbata z pokrzywy, wspomogą rewitalizację i rozgrzeją w coraz to chłodniejsze dni.

Niestety, musimy uzbroić się w cierpliwość – po jesieni czeka nas znienawidzona przez kierowców zima. A więc byle do wiosny.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza