Działania policji przy granicy w Osinowie Dolnym


Przy moście granicznym w Osinowie Dolnym w środę przed godziną 10:00 pojawiło się kilka policyjnych radiowozów, a na drodze umieszczono tzw. kolczatkę. 


– Trwają ćwiczenia pod kryptonimem most. Po stronie polskiej i niemieckiej pracują policjanci pionu ruchu drogowego – informuje nas aspirant sztabowy Marcin Karpierz z gryfińskiej policji.

Są to wojewódzkie ćwiczenia, jak dodaje rzecznik w rozmowie z naszym dziennikarzem. – Policjanci stoją nie tylko w Osinowie. Takie działania odbywają się również między innymi przy granicy w Mescherin. 

Na terenie jednego z państwa doszło do porwania rodzicielskiego. Sprawcy próbują przekroczyć granicę, jednak funkcjonariusze nie wiedzą, gdzie się to odbędzie – tak prezentuje się scenariusz dzisiejszych ćwiczeń. – Na granicy będzie symulowany przejazd. Akcja nadzorowana jest przez Komendę Wojewódzką w Szczecinie – mówi rzecznik Marcin Karpierz. 

Pierwsze informacje i zdjęcia otrzymaliśmy od naszych czytelników. Spokojni mogą być również kierowcy, nie ma utrudnień w ruchu. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza