Reklama [góra]Inwestor zaprezentował koncepcję zagospodarowania parku. Powstaną cztery budynki wielorodzinne


W połowie kwietnia gmina Chojna sprzedała park, który usytuowany jest wzdłuż ulic Wilsona i Dworcowej. Ogromna przestrzeń trafiła w ręce szczecińskich inwestorów za kwotę ponad 700 tys. zł. Teraz ma powstać tu osiedle mieszkaniowe oraz lokale przeznaczone do usług medycznych związane z rehabilitacją.Nie wiadomo w jakiej cenie deweloper będzie sprzedawał mieszkania, jeżeli takowe by powstały.  Budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami użytkowymi

Miejsce parku zostało już zagospodarowane. Planowana zabudowa składać ma się z 4 budynków mieszkalnych, które będą miały 4 piętra. Każdy z nich wyposażony będzie w jedną klatkę oraz dźwig osobowy, niestety nie będzie posiadał piwnic. 

Do osiedla będą prowadzić dwa dojazdy: od strony ul. Wilsona oraz od ul. Dworcowej. Na terenie inwestycji zaplanowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych.

– Kompozycja urbanistyczna osiedla zakłada maksymalne zaoszczędzenie istniejącego drzewostanu – piszą inwestorzy w oficjalnej koncepcji zagospodarowania. Inwestorzy planują oddać do użytku blisko 80 miejsc parkingowych, 139 lokali mieszkalnych oraz 4 lokale handlowo-usługowe.

Za projekt inwestycji odpowiedzialna jest Pracownia Projektowa FORMAT s.c. Jadwiga i Grzegorz Zielińscy ze Szczecina. Teraz inwestorzy czekają na pozwolenie na budowę, co powinno nastąpić niebawem.


budynek, rzut parteru 1:100

Czytaj również: 
Gmina sprzedała park, powstanie tu osiedle mieszkaniowe?

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.