Reklama [góra]Cecyliada w Zielinie po raz XIV [foto]


W sobotę 17 listopada po raz XIV odbyła się Cecyliada w Zielinie. Tradycyjnie spotkanie zaczęło się od mszy świętej w intencji uczestników przeglądu.


Ksiądz proboszcz Marek Siedlecki powitał wszystkich bardzo serdeczne, a w kazaniu przedstawił historię i postać świętej Cecylii, patronki osób śpiewających. Oprawę mszy stanowił śpiew zespołu Sami Swoi.

Dalsze koncertowanie odbywało się w świetlicy wiejskiej. Gości przywitali: Zbigniew Ciszek koordynator – pomysłodawca spotkania  i gospodyni obiektu przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Zofia Szeremeta. 

W związku z 40 rocznicą wyboru na Papieża Jana Pawła II, myślą przewodnią koncertu były pieśni maryjne i pieśni o naszym papieżu. W serdecznej atmosferze przegląd rozpoczął zespół gospodarzy, który jak zwykle zachwycił swoimi umiejętnościami. Miłą niespodzianką był występ Zuzanny Wesołowskiej. Podczas spotkania z piosenką religijną przez zielińska scenę przewinęło się ponad 100 osób.

Przepięknym akcentem było wspólne wykonanie utworu: „Barka” przy akompaniamencie zespołu Niespodzianka. Nie sposób było ukryć wzruszenia gdy z ponad 150 gardeł wydobyły się słowa refrenu tejże pieśni.

Jak zawsze każdy zespół występujący na scenie otrzymywał rzęsiste brawa za wykonanie swojego repertuaru oraz pamiątkowe podziękowanie i zegar, który, jak było powiedziane, miał odmierzać czas do jubileuszowej – XV Cecyliady.

Składamy wszystkim i każdemu z osobna podziękowania za zaangażowanie podczas organizacji Cecyliady 2018. Księdzu Markowi za odprawienie Mszy Św., Kołu Gospodyń Wiejskich z Zielina i p. Beacie za przygotowanie poczęstunku, zespołom za wsparcie w postaci ciasta oraz wszystkim innym, którzy nie zostali wymienieni a wspomogli nas w tym dziele.

fot.: MGOK.Mieszkowice

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.