Tuż przed wyborami burmistrz ogłosił konkurs na stanowisko... sekretarza


Burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz tuż przed wyborami niespodziewanie ogłosił konkurs na sekretarza gminy. Dokumenty należy złożyć do 5 listopada, a więc tuż po drugiej turze wyborów samorządowych. 


Konkurs został ogłoszony 24 października, po I turze wyborów samorządowych. Decyzja jest dosyć dziwna, ponieważ nie wiadomo, czy burmistrz pozostanie na swoim stanowisku. Na nasze pytanie o sens ogłaszania konkursu tuż przed wyborami, burmistrz odpowiedział, że konkurs na stanowisko sekretarza został ogłoszony w związku z planowanym niebawem odejściem na emeryturę zastępcy burmistrza Wojciecha Długoborskiego. 

Zapytaliśmy burmistrza Chojny, czy kolejny etat w urzędzie jest potrzebny, tym bardziej, że gmina ma co najmniej 12 milionów złotych zadłużenia.

 Nie będzie to kolejne stanowisko w strukturze urzędu, ponieważ jest ono w regulaminie organizacyjnym tej jednostki. Sytuacja finansowa gminy jest nie tylko klarowna, ale bardzo dobra (...). Ponadto, w ostatnich latach dokonałem zmniejszenia zatrudnienia w urzędzie i to jest kolejny krok w kierunku zmian organizacyjnych i dalszych oszczędności  odpowiedział na nasze pytanie Adam Fedorowicz.

Konkurs wywołał spore oburzenie, tym bardziej, że nie wiadomo, czy Adam Fedorowicz utrzyma się na stanowisku burmistrza. W pierwszej turze otrzymał 19% głosów, a jego kontrkandydatka 46%.

Na zdj.: od lewej Wojciech Długoborski i Adam Fedorowicz (fot. archiwum).
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza