Reklama [góra]


Za nami I kolejka siatkarskich zmagań w Nawodnej [foto]


Za nami I kolejka siatkarskich zmagań. Pierwszy turniej w nowym sezonie rozpoczął się bardzo ciekawie, między innymi za sprawą nowych zespołów, które dały wyraźny przekaz, że nie będą tutaj tylko „drużynami do towarzystwa”, lecz przyjechały powalczyć o mistrzostwo.

W nowym sezonie 2018/2019 obowiązuje nowy system i regulamin rozgrywek, który został zmieniony ze względu na nieparzystą liczbę drużyn biorących udział w turnieju. 

Wydłużono liczbę kolejek, aby odpowiadała liczbie zgłoszonych zespołów. Każdej drużynie podczas sezonu będzie jednorazowo przysługiwało prawo do tytułu tak zwanej „drużyny neutralnej”, która automatycznie dostanie 1 punkt i która bez eliminacji ma prawo gry w grupie zwycięzców. Pozostałe 6 ekip jest rozlosowanych, tworząc 3 pary eliminacyjne. Po meczach eliminacyjnych, które odbywają się do dwóch wygranych setów (sety do 20, tie break do 10), wygrani trafiają do grupy „wygranej”, w której jest już z automatu „drużyna neutralna”, a przegrani trafiają do grupy „przegranej”. Za wygranie meczu eliminacyjnego, bez względu, w jakim stosunku, drużyna wygrana otrzymuje 1 pkt, przegrana 0. 

W związku z tym w grupie „wygranej”, składającej się z 4 drużyn, zespoły będą przystępować do dalszej rywalizacji z 1 pkt, w grupie „przegranej” do rywalizacji przystąpią 3 zespoły z zerowym dorobkiem punktowym. Następnie drużyny rywalizują ze sobą w poszczególnych grupach systemem „każdy z każdym” po 2 sety (również do 20) bez względu na wynik, w związku z czym może paść remis 1:1. Za każdy wygrany set drużyna zdobywa 1 pkt. Na koniec następuje podliczenie punktów, oraz poinformowanie, która z pozostałych 6 drużyn otrzyma status „drużyny neutralnej” na następnym turnieju. 

Zespołem, któremu jako pierwszemu przydzielono status „drużyny neutralnej”, została drużyna broniąca tytułu, czyli Widuchowa. 

Pozostałe drużyny po wyniku losowania stworzyły następujące pary eliminacyjne:

 • D&E-Med – Drużyna Młodych 2:0
 • Wataha – Kozielice 1:2
 • Młode Wilki Nawodna – PGA Żabów 0:2.

Grupa Przegranych:

 • Drużyna Młodych – Wataha 0:2
 • Wataha – Młode Wilki Nawodna 2:0
 • Drużyna Młodych – Młode Wilki Nawodna 0:2.

Grupa Wygranych:

 • Widuchowa  D&E-Med 0:2
 • PGA Żabów – Kozielice 0:2
 • D&E-Med – Kozielice 2:0
 • Widuchowa – PGA Żabów 1:1
 • Widuchowa – Kozielice 0:2
 • D&E-Med – PGA Żabów 2:0. 


Klasyfikacja po I kolejce:

1. D&E-Med Chojna 7 pkt
2. Kozielice 5 pkt
3. Wataha Chojna 4 pkt
4. PGA Żabów 2 pkt
4. Widuchowa 2 pkt
4. Młode Wilki Nawodna 2 pkt
5. Drużyna Młodych 0 pkt.


Turniej przebiegał w radosnej, pozytywnej atmosferze. Drużyny walczyły ambitnie, z zaangażowaniem i walką o każdą piłkę. 

Momentami poszczególne wymiany (akcje) w secie trwały nawet do minuty czasu, co w siatkówce jest nie lada wyczynem i nie zdarza się zbyt często.

Następna kolejka odbędzie się 15.12. Drużyną neutralną będzie gospodarz, czyli Młode Wilki Nawodna.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.