Reklama [góra]Chcesz schudnąć? W nowym roku rozpocznij realizację swoich postanowień!


Nie ma co się oszukiwać, każda zmiana wymaga od nas zaangażowania. Podobnie jest z dietą i chęcią poprawy swojej sylwetki. Początki są zawsze trudne, ale już po kilku tygodniach, gdy zauważamy pierwsze efekty, realizacja naszego postanowienia staje się coraz łatwiejsza. 


Przy chęci zrzucenia kilku kilogramów oprócz zawziętości przyda nam się silna wola i cierpliwość. Wiele osób, które chce schudnąć, popełnia jeden podstawowy błąd  zaczyna od sportu zamiast od żywienia. Biegacz ważący ponad 100 kg może zrobić sobie więcej złego niż dobrego. 

Zacznij od zmianach w jedzeniu

Dobrze jest więc zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, ale jak to zrobić, gdy nie mamy czasu na przygotowanie posiłków, a bieganie po sklepach w poszukiwaniu zdrowych produktów to kilkugodzinny maraton? Można skorzystać z gotowej oferty, taką jest np. catering dietetyczny SmAktywni, który 5 dni w tygodniu dostarcza pełny zestaw zdrowych posiłków na cały dzień. 

 W październiku 2017 roku ważyłem 115 kg, od dawna nie czułem się komfortowo w mojej wadze. Próbowałem uprawiać sport, kombinowałem z jedzeniem, waga jednak niewiele się zmieniała. W końcu doszedłem do wniosku, że tak to nigdy sobie nie pomogę. Trzeba skorzystać z pomocy fachowców i osób, którym udało się schudnąć  mówi nasz redakcyjny kolega Paweł Sławiński.

Rozmiar XL został zamieniony na M (fot. archiwum prywatne)
Nie jest tajemnicą, że aby schudnąć, musimy dostarczać organizmowi mniejszą liczbę kalorii, ale odpowiednią do prawidłowego funkcjonowania. Muszą to być również pełnowartościowe produkty, witaminy i minerały. Dobrze jest również zmienić nawyki dotyczące napojów  zamiast soków czy coli wybierać wody mineralne, można do nich wycisnąć sok z cytrusów. 

Nasz kolega przez około 10 miesięcy zrzucił łącznie około 23 kg (fot. archiwum prywatne). 

– Zmiana nawyków to jedno, trzeba się konsekwentnie tego trzymać. Jadłem pięć posiłków o stałych porach i nic więcej, dostarczałem organizmowi około 2000 kalorii dziennie. Po pierwszym miesiącu zrzuciłem 6 kg. To dało mi motywację do dalszej pracy  dodaje Paweł.


W odchudzaniu ważna jest również systematyczność w jedzeniu. Śniadanie musi dać nam siłę i energię, powinniśmy je zjeść maksymalnie do godziny od obudzenia się. Obiad to największy zastrzyk energii. Wcześniej możemy również zjeść lekkie drugie śniadanie. Owoc albo nawet koktajl owocowy to dobry pomysł na podwieczorek. Na kolację wracają warzywa, które można przygotować np. z kaszą, serem feta lub mozzarellą albo po prostu zjeść sałatkę. Ostatni posiłek również musi być lekki i zjedzony najpóźniej do 2-3 godzin przed snem.

Catering dietetyczny na ratunek!


 SmAktywni uratowało mi życie. Przez pierwsze tygodnie sam przygotowałem posiłki i robiłem zakupy. Poświęcałem na to ogromną ilość czasu, wyszukiwanie produktów, ich ważenie przy przygotowywaniu... Aby wszystko kupić w Chojnie, potrzebowałem odwiedzić 3-4 sklepy. Takie produkty nie są też tanie. Wszystko się zmieniło, gdy na tygodniową próbę zamówiłem catering ze SmAktywnych. 

Z usług cateringu dietetycznego w całym powiecie gryfińskim i myśliborskim korzysta już setki osób. Przez pięć dni w tygodniu dostarczany jest zestaw pięciu zdrowych i smacznych posiłków na każdy dzień.

 Ze SmAktywnimi jestem już ponad pół roku. Jedzenie przygotowane przez nich jest naprawdę smaczne, a zaoszczędzony czas mogę przeznaczyć na uprawianie sportu – dodaje Paweł. 

U „SmAktywnych” mamy do wyboru kilka diet, przy czym w wyborze tej odpowiedniej pomaga dietetyk. Pełną ofertę można znaleźć pod adresem www.smaktywni.pl lub kontaktując się telefonicznie pod numerem 786 987 880.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.