Reklama [góra]Silny wiatr i deszcz ze śniegiem. Czeka nas kolejne załamanie pogody


We wtorek i środę może czekać nas załamanie pogody  ostrzegają synoptycy. Wszystko za sprawą niżu „Benjamin”, który przyniesie ze sobą opady deszczu i śniegu oraz silny wiatr.


Dla naszego województwa IMGW prognozuje, że średnia prędkość wiatru sięgnie od 25 do 45 kilometrów na godzinę. W porywach może rozpędzać się do 75 km/h. Do tego opady deszczu ze śniegiem. Wydano pierwszy stopień zagrożenia.

 Od rana we wtorek do wieczora w środę w naszym regionie należy spodziewać się opadów deszczu (chwilami intensywnego) oraz silniejszego wiatru. Niestety ponownie będziemy mieli do czynienia z cofką. Kolejny raz pojawi się zagrożenie powstania lokalnych powodzi. W ciągu 48 godzin spodziewamy się opadów z rzędu 25-35 mm. Lokalnie te wartości mogą zostać przekroczone informują Zachodniopomorscy Łowcy Burz.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Ogłoszenie tego typu informuje nas, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.