Reklama [góra]


Pił z kolegami alkohol, nagle jednego z nich zaatakował nożem


Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Myśliborzu, Sąd Rejonowy zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 5 lutego  w Myśliborzu, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, ugodził go kilkukrotnie nożem w okolice brzucha, klatki piersiowej i twarzy. Zamierzonego celu nie osiągnął – poszkodowanemu udało się uciec.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 5 lutego 2019 r. pokrzywdzony wraz z dwójką znajomych spożywał alkohol. W pewnym momencie podejrzany zaczął zachowywać się agresywnie, zaś po chwili chwycił nóż kuchenny, którym kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego, zadając mu ciosy między innymi w okolice brzucha, powodując rany cięte. 

Raniony mężczyzna zdołał uciec z mieszkania, a następnie poprosił napotkaną osobę o wezwanie Pogotowia.

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

www.szczecin.po.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.