Bohaterski pies zatrzymał złodzieja [foto]


„Karta” to pies, który pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. Kilka dni temu pomógł w ujęciu złodzieja, który włamał się do jednego z dyskontów spożywczych.

Nieznany sprawca włamał się do pomieszczeń należących do jednego z dyskontów handlowych na terenie miejscowości Żabów w powiecie pyrzyckim, a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia artykułów spożywczych. Przybyły na miejsce z gryfińskiej komendy mł. asp. Hubert Wroński użył psa, który namierzył ślad, a następnie doprowadził policjantów na teren posesji, gdzie pies wskazał skradzione przedmioty oraz sprawcę czynu. Przewodnik psa, wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, dokonali zatrzymania osoby.  

Należy wspomnieć, iż pies rasy „owczarek belgijski malinois” o nazwie „Karta” znany jest gryfińskim mieszkańcom pod nazwą „Gaja”. W gryfińskiej komendzie pracuje już czwarty rok i często wykonuje czynności służbowe opisane powyżej – z równie wysokimi sukcesami w odnajdywaniu osób zaginionych, zatrzymywaniu sprawców przestępstw oraz w profilaktyce z najmłodszymi.
fot. KPP Gryfino
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza