Reklama [góra]


Dyrektor TCK: Jesteśmy zmuszeni do odstąpienia z realizacji projektu pn. „Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu – Trzcińsko-Zdrój 2019”


Trzcińskie Centrum Kultury wydało komunikat dotyczący tegorocznego wydarzenia, które z początku miało zastąpić coroczne święto miasta (czytaj więcej: Kolejne miasto rezygnuje ze swojego święta. Burmistrz mówi o oszczędzaniu). Niestety, Tadeusz Mazur poinformował, iż organizatorzy zmuszeni są od odstąpienia z realizacji projektu.


Oto treść oświadczenia:

Szanowni Państwo, 
z uwagi na bardzo trudną sytuację finansową Gminy Trzcińsko-Zdrój, w tym zmniejszeniem dotacji podmiotowej z budżetu gminy dla Trzcińskiego Centrum Kultury na 2019 r. (o 27,27%), z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni do odstąpienia z realizacji projektu pn. „Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury i Sportu – Trzcińsko-Zdrój 2019”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Dotychczas Trzcińskie Centrum Kultury, realizując poprzednie edycje ww. projektu w 2017 i 2018 r., korzystało z kredytu bankowego. Obecnie, przy znacznie zmniejszonej dotacji podmiotowej, zaciągnięcie kredytu na realizację projektu w znacznym stopniu ograniczyłoby instytucję w realizacji podstawowych działań statutowych.

Tadeusz Mazur
Dyrektor TCK

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.