Reklama [góra]


Nowa formuła Dni Chojny! Święto miasta będzie trwało przez całe wakacje!


Od tego roku zmieni się całkowicie formuła Dni Chojny. Impreza, która trwała zazwyczaj dwa lub trzy dni, w tym roku będzie odbywać się... przez całe wakacje. Jako pierwsi prezentujemy nową koncepcję wydarzenia.

– W miesiącu lipcu i sierpniu planujemy szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych. „Chojeńskie Lato Kulturalne” rozpoczniemy Festiwalem Smaku, podczas którego stowarzyszenia gminy Chojna, Koła Gospodyń Wiejskich oraz restauracje zaprezentują swoje potrawy i będą mogły uczestniczyć w konkurencjach Maratonu Smaku – informuje nas Barbara Andrzejczyk, dyrektor Centrum Kultury w Chojnie. 

Święto miasta przez dwa miesiące – brzmi nieźle, ale czy takie wydarzenie nie nadwyręży budżetu gminy? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do burmistrz Barbary Raweckiej, która powiedziała, że wydarzenia będą w większości przygotowane własnymi siłami, tak ma być między innymi ze sceną – Centrum Kultury posiada zadaszenie sceny (kupione kilka lat temu z dofinansowaniem UE), wystarczy dokupić podesty i tylko np. dzięki takim działaniom można zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych na wynajmie sprzętu.

Władze miasta chcą stworzyć różnorodną ofertę dla mieszkańców. Pomysł wydaje się trafiony, tym bardziej, że w tegoroczne wakacje większość niedziel będzie wolne od pracy. 

– W miesiącu lipcu planujemy imprezy w ramach Dni Młodych, a w sierpniu Piknik Lotniczy i plenerowe koncerty. Nasza propozycja dotyczy organizacji spędzania wakacyjnego czasu wolnego z uwzględnieniem niedziel niehandlowych. Będzie to okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Centrum miasta, czyli Plac Konstytucji 3 Maja, zostanie ożywiony przez ustawienie różnorodnych stoisk promujących Gminę Chojna, a także letnią scenę plenerową. Mamy nadzieję, że proponowane działania kulturalne, społeczne, edukacyjne i rekreacyjno-sportowe wytworzą nową markę turystyczną Chojny – dodaje B. Andrzejczyk. 

W rozmowie z naszym dziennikarzem burmistrz Barbara Rawecka powiedziała również, że w ramach wydarzenia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w koncertach gwiazd. Obecnie organizatorzy negocjują ewentualne warunki występów. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.