Reklama [góra]


Znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy


Kierowca osobowej Mazdy na najbliższe trzy miesiące czas pożegna się z prawem jazdy po tym jak w terenie zabudowanym pędził autem z prędkością 113 km/h. Prędkość została przekroczona aż o 63 km/h!

Mężczyzna jechał drogą krajową nr 26, w miejscowości Sobienice (gmina Myślibórz) pędził autem z prędkością 113 km/h. Do zdarzenia doszło w miniony piątek 8 lutego. 

Za kierownicą Mazdy siedział 34-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ponadto kierujący wzbogacił swoje ,,konto" o 10 punktów karnych. To nie jedyne konsekwencje, jakie musiał ponieść 34-letni kierowca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna, skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. 

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz, kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.