Reklama [góra]Protesty mieszkańców przyniosły efekt. W Gądnie nie będzie kopalni [foto] [video]


Punkt dotyczący projektu uchwały w sprawie przystąpienia do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, który miał być pierwszym krokiem do rozpoczęcia procedury utworzenia kopalni w pobliżu Gądna został zdjęty z porządku obrad Rady Miejskiej w Moryniu. 

Wniosek o zdjęcie tego projektu z porządku obrad złożył burmistrz Józef Piątek  - wobec negatywnej opinie wyrażonej przez radnych na wspólnym posiedzeniu komisji, nie widzę potrzeby dalszego procedowania w tej sprawie. Na sali rozległy się oklaski, a radni jednogłośnie zagłosowali za zmianą w porządku obrad.


W sesji, która odbyła się w piątek 29 marca wzięli udział mieszkańcy Gądna oraz dziennikarze wojewódzkich mediów. O planach związanych z powstaniem żwirowni pisaliśmy w artykule W popularnej miejscowości wypoczynkowej powstanie kopalnia? Mieszkańcy są na nie! Na terenie około 59 hektarów w pobliżu miejscowości znajdują się znaczne złoża kruszywa.
4 komentarze:

 1. Redakcja powinna zapytać burmistrza o kilka faktów przed, którymi ucieka np. Dlaczego nie przeprowadzono w tak ważnej sprawie konsultacji społecznych, czy zlecono dodatkowe ekspertyzy dot. Odziaływania na środowisko, kiedy inwestor złożył wniosek i dlaczego temat był tak szybko i sprawie prowadzony w urzędzie. Inne pytania same się pojawią po zapoznaniu się z dokumentacją inwestora. Temat należy dogłębnie wyjaśnić ponieważ komisja rewizyjna Rady tego nie zrobi nie mówiąc już o komisji skarg. Dużo tu jest ciekawych wątków i tylko media mogą to wyjaśnić mieszkańcom.

  OdpowiedzUsuń
 2. W moryniu nie ma przyszłości dla młodych ludzi.gdzie mają iść do pracy ? Żadnych terenów pod inwestycje. Tylko turystyka i turystyka,żadnych nowych miejsc pracy.turysci i tak wolą jechać za granicę,tam mają zagwarantowaną pogodę i inne atrakcje. Turystyka w sezonie przypuśćmy 3 miesiące,a co z resztą roku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście wielka turystyka i atrakcji aż na godzinę zwiedzania.Polowa mieszkancow za granica reszta to emeryci i bezrobotni.

   Usuń
 3. Ale burmistrz twierdzi że tak mu pasuje i senme miasto mu pasuje i turystów nie potrzebuje

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.