Reklama [góra]


Spotkanie z dziennikarzem na zajęciach MegaMisji [foto]


W Szkole Podstawowej w Krzymowie uczniowie uczą się za pomocą nowych technologii, w tym także pracują z tablicami multimedialnymi. Dotyczy to także tych najmłodszych dzieci z klas I-II, które aktywnie wykorzystują je podczas zajęć lekcyjnych. Jednak, by uatrakcyjnić sposób prowadzenia lekcji i doskonalić się w pracy z multimediami, szkoła zgłosiła się do programu Fundacji Orange „MegaMisja”, którego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz ich uczniów. 

Koordynatorem w krzymowskiej szkole została Aleksandra Jóźwik, która prowadzi 16-sto osobową grupę uczniów przez wszystkie zadania. W poniedziałek, 18 marca na 21-ych już zajęciach z programu uczniowie gościli Pawła Sławińskiego, wydawcę portalu chojna24.pl. 

Celem wizyty było poznanie pracy dziennikarza, bo wiele zagadnień, które są omawiane na „MegaMisji” jest podobnych do tych, które wykonuje w swojej pracy dziennikarz. Dzieci mogły na własne oczy zobaczyć sprzęty, które wykorzystuje w swojej pracy redaktor i posłuchać odpowiedzi na pytania, jakie zrodziły się w uczniowskich głowach tuż przed wizytą gościa. Była to też doskonała okazja, by opowiedzieć o tym, czym tak naprawdę jest MegaMisja i jakie szkoła ma korzyści z realizacji programu. Kto wie, może w krzymowskich MegaMisyjnych progach dorasta właśnie kolejny dziennikarz… ?

tekst i fot.: dost.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.