Catering dietetyczny – najważniejsze informacje


Wiele osób słyszało o cateringu dietetycznym, spora część społeczeństwa zdecydowała się także na przetestowanie proponowanych rozwiązań. Znajdą się także tacy, którzy jeszcze nie do końca wiedzą na czym polega dieta pudełkowa. Właśnie dlatego zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat. 

Fit catering – na czym polega

Na początek zasady działania diety pudełkowej. Pierwszym krokiem, który musi wykonać osoba zainteresowana jest znalezienie firmy zajmującej się tego rodzaju usługami. Następnie można się skontaktować telefonicznie z jej przedstawicielem lub wejść na stronę internetową i tam poszukać istotnych szczegółów. Do nich należy chociażby informacja na temat rodzajów dostępnych diet. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wbrew panującej opinii firmy cateringowe mają w swojej ofercie więcej niż jedną opcję diety do wyboru. Najczęściej można spotkać dietę uniwersalną, a także wegetariańską, czy zawierającą sporą ilość ryb. Niektórzy dostawcy wprowadzają także możliwość podjęcia decyzji na temat ilości posiłków, które mają być dziennie dostarczane do klienta. Nieodzownym wariantem diety pudełkowej jest także określenie kaloryczności posiłków. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli osoba zainteresowana korzystaniem z tego rozwiązania ma zamiar zgubić nadprogramowe kilogramy lub jest sportowcem. Po określeniu tych elementów zamawiający musi już tylko podjąć decyzję o długości współpracy z wybrana firmą, a także podać godzinę i miejsce gdzie mają być dostarczane posiłki. 


Dieta pudełkowa – jakie ma zalety?

Dieta pudełkowa wybierana jest przez osoby, które posiadają różne motywacje. Niezależnie jednak od ich własnych celów mogą oni liczyć na takie same korzyści. Pierwszą z nich jest oszczędność czasu. Objawia się ona brakiem konieczności chodzenia na zakupy spożywcze, układania menu jak i oczywiście przyrządzania posiłków. Przestają się tutaj liczyć umiejętności kulinarne, a także wiedza z zakresu prawidłowego żywienia. To one bardzo często są przyczyną rezygnacji z przygotowania samodzielnych posiłków i sięgania po jedzenie typu fast food. Następnym pozytywem jest fakt iż dieta pudełkowa wytwarza pozytywne nawyki. Mowa tutaj o regularnym spożywaniu posiłków, jedzeniu ich odpowiedniej ilości, a także wielkości (kaloryczności). Wszystkie te aspekty mają bardzo duży wpływ na utratę zbędnych kilogramów, utrzymanie prawidłowej wagi, a także jej zwiększenie np. wraz z treningiem fizycznym.

Czy dieta z dostawą do domu ma minusy?

Niestety jak każde inne rozwiązanie tak i dieta pudełkowa ma swoje minusy. Pierwszym z pewnością dla wielu osób będzie jej cena. Na nią oczywiście składa się wiele elementów takich jak: same produkty, praca kucharza, wiedza dietetyka, opakowania, transport. Właśnie dlatego catering dietetyczny kosztuje więcej niż samodzielnie przygotowane posiłki. Nie ma jednak jednaj stawki za takie sługi. Można za to przyjąć, że za takie sługi należy zapłacić ponad tysiąc złotych. Drugim minusem, który jednak należy uznać za subiektywny jest smak podgrzewanego jedzenia.

Gdzie zamówić fit catering?

Firmy zajmujące się fit cateringiem, dieta pudełkową można znaleźć oczywiście w internecie. Większość z nich ma swoje strony internetowe takie jak https://bedietcatering.pl/bydgoszcz/. Na tak przygotowanych witrynach należy szukać informacji na temat zasięgu działalności danej firmy, a także rodzajach dostępnych diet pudełkowych. Sprawdzić tam również należy jakie okresy zawierania umów są dostępne. W internecie można również znaleźć fora branżowe, gdzie warto szukać informacji o polecanych fit cateringach. Dobrym rozwiązaniem jest również rozpytanie wśród znajomych i rodziny, ponieważ istnieje spora szansa, że ktoś z nich korzystał już z diety pudełkowej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza