Przypominają o debacie na temat wolności [foto]


Świętując uchwalenie Konstytucji 3 Maja chcemy przypomnieć o ważnym wydarzeniu, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnie 13 grudnia 2018 roku. 

W tym szczególnym dniu debatowaliśmy o wolności w związku z obchodzoną 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 37 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Zaproszeni goście: Robert Ryss – redaktor Gazety Chojeńskiej, Andrzej Krywalewicz – pisarz, komisarz Robert Panna, przewodniczący Rady Rodziców Piotr Żebrowski oraz ks. Krzysztof Kontek przedstawili krótkie wykłady dotyczące rozumienia słowa „wolność” w ujęciu wiary, historii, kultury, sztuki, mediów, rodziny, wychowawcy. 

Następnie prowadzący zaprosili zgromadzonych do debaty i wymiany myśli. Wiele ciekawych refleksji związanych z wolnością osobistą, wolnością wypowiedzi czy wolnością wyznania mogliśmy usłyszeć nie tylko od naszych gości, ale i uczniów i nauczycieli. Zgromadzeni obejrzeli specjalnie przygotowany film mówiący o tym czym jest wolność dla naszych uczniów, a w trakcie wykładu i debaty uczennice tworzyły Drzewo Wolności, na którym znalazły się życzenia dla Wolnej i Niepodległej Ojczyzny. Miłym przerywnikiem były występy klas wyróżnionych w przeglądzie piosenki patriotycznej. Nad całością przedsięwzięcia czuwała Urszula Rados pomysłodawczyni i organizatorka spotkania. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza