Jak kupić używanego kampera?


Kupno kampera to niemałe przedsięwzięcie, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie i cenę. Dobrze jest więc decyzje o zakupie mobilnego domu dobrze przemyśleć i przedyskutować z kompanem późniejszych eskapad. 

Jesteś zdecydowany na zakup kampera? Już teraz rozpocznij poszukiwania modelu, z którego będziesz cieszyć się przez najbliższe lata. Nie kupuj pierwszego lepszego znalezionego egzemplarza, bo skusi Cię z pozoru atrakcyjna cena. Wraz z upływem czasu może się bowiem okazać, że znaleziony kamper nie jest w zbyt dobrym stanie, a doprowadzenie go do stanu używalności będzie kosztować Cię dużo stresu, nerwów i pieniędzy. Z dalszej części artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kampera, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Ogólna ocena stanu kampera

Błędem nowicjuszy jest rezygnacja z pomocy osób trzecich w wyborze kampera. Bez względu na to, czy Twoja przygoda z caravaningiem dopiero się zaczyna, czy trwa już od kilku lat, sprawdź, czy w okolicy jest serwis dla kamperów albo zwykły samochodowy, gdzie eksperci będą mogli spojrzeć na dany model fachowym okiem. Najlepiej od razu przeprowadzić przegląd pojazdu, aby dowiedzieć się, w jakim jest stanie technicznym. Niebagatelne znaczenie ma też waga pojazdu. Bez względu na to co jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym, warto zważyć auto w przeznaczonym do tego miejscu na własną rękę. Czasem wartości zmierzona i podana mogą się od siebie różnić, a to już powinno dać nam do myślenia. Nie zapomnijmy zweryfikować też innych danych z dokumentów, z tymi widniejącymi na pojeździe. Chcąc kupić samo ubezpieczenie dla kampera (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/campervan-insurance/), jakiekolwiek nieścisłości w dokumentach mogą stanowić spory problem.

Co jeszcze powinno wzbudzić naszą czujność?

Jest kilka kwestii, jakie od razu powinny nas zainteresować. Mowa tutaj m.in. o silniku, który po przyjeździe na oględziny nie powinien być rozgrzany. Jeśli jest, być może właściciel pojazdu chce ukryć przed nami jakieś wady kampera. Naszą czujność powinien zwiększyć też brak jakiejkolwiek udokumentowanej historii serwisowej pojazdu.

Udało Ci się kupić wymarzony kamper? Nie czekaj i już teraz zainwestuj w kompleksowe ubezpieczenie dla mobilnego domu, które uchroni Cię przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków. Skrojoną na miarę polisę znajdziesz tutaj: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza