Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko


Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo. Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Nadleśnictwo Chojna serdecznie zaprasza po odbiór drzewek 26 kwietnia 2019r. (Sadzonki będą rozdawane tego dnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju) w godzinach 9:00 – 18:00 (lub do wyczerpania zapasu drzewek)

Odbiór drzewek przy siedzibie Nadleśnictwa Chojna ul. Szczecińska 36 w Chojnie. Czekają na Was „szumiące” dęby, „dorodne” buki i „dostojne” świerki. Dołącz do nas i weź udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę. #sadziMY

Więcej informacji o akcji znajdziesz na stronie lasy.gov.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza