Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przyjedzie na obchody Forsowania Odry


W najbliższy weekend w gminie Mieszkowice odbędą się uroczystości związane z 74. rocznicą Forsowania Odry. Jak udało nam się dowiedzieć, weźmie w nich udział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. 

Udział ministra Błaszczaka w uroczystościach potwierdził nam burmistrz Andrzej Salwa. Oprócz niego w Starych Łysogórkach i Gozdowicach mają pojawić się między innymi Joachim Brudziński (Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji) oraz Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP.

W ramach rocznicy w piątek 26 kwietnia w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach odbędzie się konferencja naukowa "Nadodrzańskie spotkania z historią 2019". Główne uroczystości odbędą się w sobotę, najpierw w Gozdowicach o godzinie 11:00 odbędą się wystąpienia i złożenia kwiatów przy Pomniku Sapera. Od 12:30 trwać będzie pokaz sprzęt wojskowego przy Cmentarzu Skierkierkowskim w Starych Łysogórkach. O godzinie 13:00 odprawiona zostanie msza polowa a po niej uroczystości przy pomniku wdzięczności 1 Armii Wojska Polskiego.fot. Ministerstwo Obrony Narodowej 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza