Reklama [góra]


Nauczyciele strajkują, co z egzaminami gimnazjalnymi? [video]


Dyrektorzy niektórych szkół zapewniają, że egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem. W komisjach oprócz pedagogów, którzy nie przyłączyli się do strajków, są między innymi katecheci i księża. Egzaminy gimnazjalne według planu rozpoczną się w środę 10 kwietnia i potrwają do piątku 12 kwietnia. Dyrektorzy szkół podstawowych w Chojnie zapewniają, że egzaminy się odbędą. 

- W naszej szkole nie będzie problemów z przeprowadzeniem egzaminów. Mamy pełną obsadę nauczycieli - mówi Wioletta Jesiołowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. 

W podobnym tonie wypowiada się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie Edyta Kalarus - zapewniłam rodziców, że egzaminy się odbędą. Mam grupę nauczycieli, która nie podejmie strajku w tych dniach, komisje egzaminacyjne również deklarują wspólne zorganizowanie tego egzaminu.

Strajk nauczycieli jest bezterminowy. Za niecały miesiąc rozpoczną się egzaminy dojrzałości w szkołach średnich. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie Adriana Salamończyk ma nadzieję, że do tej pory uda się rozwiązać problem - pierwszy egzamin maturalny rozpoczyna się z początkiem maja (...) szkoła w tej chwili jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów maturalnych (...) Zobacz również inne nasze materiały, dotyczące Ogólnopolskiego strajku nauczycieli:
1 komentarz:

  1. Kryzys opanowany dzięki dyrektorom. Nasze dzieci moga spac spokojnie, egzaminy się odbędą.I tak powinno być

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.