W nowym kościele na lotnisku już odprawiają nabożeństwa [foto]


Od samego początku, od kiedy powstała parafia na Osiedlu Lotnisko w Chojnie, planowana była budowa nowej świątyni. Każdy z proboszczów zbierał pieniądze aby móc ruszyć z budową. W tym roku, w lipcu, minie osiem lat od rozpoczęcia prac nad nowym kościołem.


Budowę rozpoczął ks. Andrzej Galant. Obecny (trzeci) proboszcz parafii. W dużej mierze to również dzięki młodym ludziom, parafianie mogą uczęszczać do nowej świątyni. Mowa tu o scholi parafialnej, która przez ponad sześć lat jeździła po zaprzyjaźnionych parafiach: grała podczas mszy oraz przedstawiała pantomimę. Później zbierali pieniądze na budowę świątyni.

Parafia NMP Matki Kościoła w Chojnie została erygowana i rozpoczęła swoją działalność dnia 1 lipca 1995 roku. Do dnia dzisiejszego, miejscem, w którym odprawiane były Msze św. i nabożeństwa była kaplica, w budynku byłego kinie, na osiedlu Lotnisko. Przez cały czas zbieraliśmy fundusze, a od pięciu lat budujemy upragniony kościół.

27 kwietnia 2019 roku o godz. 10.00 przewieźliśmy całe wyposażenie z kaplicy do nowego kościoła, a o godz. 16.30 ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga poprowadził procesję, w której przenieśliśmy figurę NMP Fatimskiej, krzyż oraz Najświętszy Sakrament do nowej świątyni. 

Tam odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii. Do zakończenia budowy kościoła parafialnego jest jeszcze daleko, ale jesteśmy już u siebie i teraz już będzie coraz bliżej. 

Składam serdeczna podziękowanie tym wszystkim osobom odpowiedzialnym za nasz kościół, które składają na jego budowę ofiary. Kieruję to podziękowanie również do tych wszystkich, którzy nie mieszkają na naszym osiedlu, a również wspierają to dzieło.

ks. Andrzej GalantZobacz materiał wideo z ubiegłego roku:

Redakcja

1 Komentarze

  1. Kaplica znajduje się w byłym klubie młodzieżowym dla uczniów szkoły radzieckiej. Kino znajdowało się w budynku nieco innym, niż inne koszarowe budynki,tzw. Klubie Oficerskim. Z poważaniem Henryk Barszczewski

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza