Ponad tysiąc młodych ludzi przyjedzie do Chojny. Odbędą się tu Archidiecezjalne Dni Młodych [video]


Co roku na Archidiecezjalne Dni Młodych przyjeżdża ponad tysiąc młodych ludzi. Przez ostatnie trzy lata wydarzenie było organizowane w Goleniowie. Teraz przyszedł czas na Chojnę.


Po raz pierwszy w historii Chojna będzie gościć uczestników tego wydarzenia. Jak mówi nam współorganizatorka Paulina Fryszka - pomysł był również na Stargard, jednak to w Chojnie odbędą się kolejne edycje. 

Informacje o tym, że wydarzenie odbędzie się w Chojnie zostały ujawnione na oficjalnej mszy świętej, kończącej tegoroczne Archidiecezjalne Dni Młodych (tj. 3-go maja) - w Chojnie mamy trzy miejsce aby postawić główną scenę - mówi nam burmistrz Barbara Rawecka. - Chcielibyśmy aby nie tylko jedna parafia w tym uczestniczyła [...]. 


ADM 2018: Goleniów

Jak co roku, na Archidiecezjalne Dni Młodych zjeżdżają się młodzi z naszego miasta. Tym razem mogliśmy spotkać uczestników z parafii pw. Świętej Trójcy. Tegoroczne wydarzenie rozpoczęły się w środę 1 maja. Młodzież od porannych godzin przybywała do Goleniowa. Pierwszym miejsce spotkania, przez wszystkie grupy, był budynek Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam, opiekunowie otrzymywali przygotowane wcześniej pakiety. Następnie, uczestnicy udawali się do swoich miejsc, w których nocują. O godzinie 12.00 w kościele pw. św. Katarzyny odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp Henryka Wejmana. Dzień później odbył się koncert zespołu Sound'n'Grace.


Zobacz materiał z roku 2017 oraz 2018Redakcja

2 Komentarze

Nowsza Starsza