Potrójne Mistrzostwo Europy zawodników z Chojny [foto]


72 zawodników z 7 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Europy w Warcabach 100–polowych, które odbyły się w Polsce w miejscowości Firlej. Zmagania trwały aż 8 dni (7 - 15 maja br.), a w ich trakcie rozegranych zostało siedem rund z limitem czasu dla każdej rundy wynoszącym 1h i 20 min na zawodnika + 1 minuta za każdy wykonany ruch. 

Mazurek Dąbrowskiego podczas tych mistrzostw rozbrzmiewał trzykrotnie i za każdym razem dla zawodników z Chojny, którzy kwalifikacje na te zawody uzyskali 9 grudnia ubiegłego roku na Mistrzostwach Polski w Warszawie zdobywając tam komplet medali. Prowadzona w chojeńskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym ambitna edukacja warcabowa rozwijająca logiczne myślenie, planowanie oraz strategię działań zaowocowała potrójnym mistrzostwem Europy właśnie dla zawodników z Chojny. 

Mistrzem Europy w kategorii mężczyzn został 14 letni Dawid Hołotczyk natomiast Mistrzynią Europy w kategorii kobiet została Anna Grzelak (lat 22). Punkty uzyskane z klasyfikacji indywidualnej zapewniły zawodnikom z Chojny uzyskanie kolejnego Mistrzostwa Europy – tym razem w kategorii drużynowej. 

W składzie chojeńskiej drużyny był także Jacek Gołuch (lat 15), którego punkty przyczyniły się do uzyskania złotego medalu w klasyfikacji drużynowej. Jacek w klasyfikacji indywidualnej ostatecznie wywalczył 4 miejsce. Najstarszym zawodnikiem tych mistrzostw był 71 letni Leonid Itkin z Ukrainy, natomiast najmłodszym 14 letni Dawid Hołodczyk z Chojny. 

Sukces chojeńskich warcabistów zapewnił im awans na Mistrzostwa Świata w Warcabach 100 – polowych, które tym razem odbędą się również w Polsce w Białym Dunajcu koło Zakopanego pod koniec sierpnia br. 

Dawid Hołotczyk lat 14 zwyczęża z 56 letnim Zenonem Mieszkowskim - 11 - krotnym medalistą Europy i Świata

Mistrz Świata Efimov i Mistrzyni Europy Anna Grzelak

Mistrz Europy Iwan Smurkov (Rosja) i Jacek Gołuch

Mistrzowie na wycieczce w niedalekiej Kozłówce przy  Pałacu Zamoyskich

Redakcja

1 Komentarze

  1. Ogromne gratulacje dla drużyny chojeńskiej - brawo, brawo, brawo.
    Trzy złote medale to wspaniałe osiągnięcie. Trzykrotnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego to duma i zaszczyt. Gratulacje dla trenera pana Andrzeja Krucewicz, który tak wspaniale przygotował swoje "wojsko" do walki.
    Życzę podobnych sukcesów w Mistrzostwach Świata 2019

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza