Strefy aktywności powstaną w Chojnie i w Widuchowej

Ponad półtora miliona złotych otrzymają zachodniopomorskie samorządy na budowę ogólnodostępnych bezpłatnych stref sportowo - rekreacyjnych. Trzy takie obiekty powstaną na terenie gminy Chojna a dwa w Widuchowej. 

Rządowe dofinansowanie pozwoli utworzyć 42 obiekty – 24 w wariancie podstawowym i 18 w wariancie rozszerzonym. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki II edycji „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)”.

Gmina Chojna otrzyma dofinansowanie na dwa obiekty w  wariancie podstawowym i jeden w wariancie rozszerzonym. Kwota dotacji to 99,6 tys. złotych. Gmina Widuchowa pozyska 75 tys. złotych na obiekt w wariancie rozszerzonym i podstawowym. 

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) są ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni.

Uruchomienie Programu poprzedzono badaniami, z których wynika, że wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. OSA jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Dofinansowanie w ramach programu obejmuje inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych:Wariant podstawowy (szacunkowa wycena obiektu to 50 tys. zł):

  • Siłownia plenerowa
  • Strefa relaksu


Wariant rozszerzony (szacunkowa wycena obiektu to 100 tys. zł):

  • Siłownia plenerowa
  • Strefa relaksu
  • Sprawnościowy plac zabaw
  • Ogrodzenie terenu

W 2018 r. na liście projektów dofinansowanych przez ministerstwo w ramach programu OSA znalazło się 50 obiektów z 26 samorządów z województwa zachodniopomorskiego. Łączna kwota dotacji wyniosła prawie 1,7 mln zł.

Źródło/fot. ZUW Szczecin
Redakcja

2 Komentarze

Nowsza Starsza