W piątek wszyscy jedziemy dla Oskara! VIII charytatywna sztafeta rowerowa!


W piątek 17 maja o godzinie 12:00 wystartuje VIII charytatywna sztafeta rowerowa zorganizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych "Jesteśmy". W tym roku wszyscy jedziemy dla Oskara Mroza. 


Celem tegorocznej akcji jest zbiórka funduszy na sprzęt i rehabilitację. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na trawiastym boisku za Szkołą Podstawową nr 2 w Chojnie będzie można posłuchać koncertów Herusia, Zatora i Macieja Czaczyka znanego z programu Must be the Music oraz wziąć udział w kiermasz czy licytacjach. 

Oskar to 22 letni mieszkaniec Chojny, walczy z glejakiem mózgu. Od roku 2017, kiedy zdiagnozowano u niego nowotwór przeszedł dwie operacje neurologiczne, chemioterapię i radioterapię. Skomplikowane operacje mózgu, które uratowały mu życie, pozostawiły konsekwencje-niedowład lewej strony części ciała. Aby sprawnie funkcjonować Oskar musi być pod stałą opieką specjalistów. W przeszłości Oskar prowadził bardzo aktywny tryb życia, był podopiecznym chojeńskiego klubu bokserskiego „Garda” i odnosił wiele zwycięstw na ringu. Nowotwór zmusił Oskara do rezygnacji z treningów oraz studiowania w systemie dziennym. Jednak ten energiczny zdolny, młody człowiek, podjął kolejna walkę tym razem na innym ringu. Pomimo przeciwności losu zaczął znowu studiować. Leczenie neurologiczne i onkologiczne Oskara musi być wciąż kontynuowane, a rehabilitacja jest niezbędna dla jego codziennego funkcjonowania. Rodzina Oskara robi wszystko, by poprawić jego zdrowie i stan psychofizyczny, a każda forma rehabilitacji daje nadzieję na poprawę. Niestety działania te są kosztowne, dlatego Stowarzyszenie „JESTEŚMY” postanowiło zorganizować kolejną Charytatywną Sztafetę Rowerową, w czasie której zbierane będą środki na dalsze leczenie Oskara. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza