Zapraszają 18 maja na Cedyńską Noc Muzeów!


W tym roku podczas Nocy Muzeów przeniesiemy się do.... przyszłości. Mobilne Studio Wirtualnej Rzeczywistości VRR zagości w Cedyni! Podczas bezpłatnych seansów VR, mieszkańcy Cedyni i okolic spotkają się oko w oko z wielorybem na dnie oceanu, pofruną swobodnym lotem wśród wieżowców futurystycznego miasta, zaprzyjaźnią się z wirtualnym robotem oraz przygotują najsmaczniejszą komputerową sałatkę owocową! To wszystko –i znacznie więcej – czekać będzie w specjalnym VR truck'u! Zapraszamy do przeżycia niemożliwego!

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to coraz popularniejsze narzędzia, znajdujące zastosowanie nie tylko w rozrywce i promocji lecz także w edukacji, medycynie czy właśnie w muzealnictwie.
Plac Wolności od godz 14:00

Wieczorem, o godz.19:30 zapraszamy do Muzeum Regionalnego na łono natury. 

Koncerty Przyrody Polskiej - Magia Dzikich Rzek- to specjalnie przygotowany pokaz dźwięków natury prezentujący najpiękniejsze odgłosy przyrody. Dźwiękowa podróż od źródeł aż do ujścia rzeki przenoszą słuchaczy w świat dzikiej natury, w rytm wschodów i zachodów słońca, przez zimowe odgłosy lodu i kry, po wielkie kolonie dzikiego ptactwa, wiosenne wylewy, pełne subtelnychnsłowiczych treli, przez jelenie rykowiska i zlotowiska dzikich gęsi, żurawi po pełne ptasiego życia ujścia rzek i bałtycką morską przyrodę.

Magia Dzikich Rzek to prezentacja wybranych nagrań terenowych razem z opowieścią autora obiecują niebanalną rozrywkę w świat wyobraźni i relaksu. Duża część nagrań realizowana była w naszym rejonie.

Michał Zygmunt to gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Zbiera pojedyncze dźwięki natury i wykorzystuje w muzyce równorzędnie, obok gitar i innych instrumentów. Ciekawą cechą twórczości jest eklektyczne połączenie najlepszych cech różnych gatunków muzyki, lokalnych i światowych, awangardy z tradycją. Jest autorem jedenastu albumów, które nagrał zarówno solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami w najlepszych studiach nagrań. Doceniony przez słuchaczy w Polsce i za granicą. Autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury (albumy „Dzikie Rzeki”, „Harmonia Natury” dla WWF Polska).
Współpracował z takimi znakomitościami jak: Jan Bang, Erik Honoré, Nils Petter Molvær, Roli Mosimann, Arve Henriksen. Jest współautorem Festiwalu Punkt Eklektik Session, który połączył dwa innowacyjne, europejskie festiwale i wpisał się w ogólnopolski kalendarz wydarzeń muzycznych. Pomysłodawca serii Odra Guitars – instrumentów zbudowanych wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą. Autor muzyki teatralnej, filmowej i ilustracyjnej, twórca słuchowisk. Laureat nagrody Emocje 2015 Radia Wrocław Kultura w kategorii muzyka, doceniony za muzyczną indywidualność i odkrywanie innych wymiarów muzyki.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza