"Bezpieczny turysta" - duża akcja służb leśnych w regionie [foto]


Od pewnego czasu okoliczne lasy stały się miejscem urządzania rajdów głośnych motocykli, które niszczą nie tylko nawierzchnię dróg leśnych, rośliny chronione ale również płoszą ptactwo i zwierzynę leśną zwłaszcza w strefach ochronnych. 

Poruszający się z dużymi prędkościami użytkownicy motocykli stanowią również duże zagrożenie dla osób postronnych spędzających czas na terenach leśnych. 

W niedzielę 2 czerwca przeprowadzono na terenach leśnych dwóch nadleśnictw - Nadleśnictwa Chojna i Nadleśnictwa Mieszkowice, działania prewencyjne pod kryptonimem "Bezpieczny turysta", której celem było nie tylko wyeliminowanie narastającego zjawiska niszczenia pokrywy gleby w tym roślinności chronionej, płoszenia zwierząt ale przede wszystkim troska o bezpieczeństwo i spokój spacerowiczów, miłośników przyrody i turystów. Akcję przeprowadzili strażnicy leśni z nadleśnictw z terenu RDLP w Szczecinie wraz z policjantami.

Udając się do lasu pamiętaj, że jest to dom zwierząt i nie zakłócaj im spokoju, tak ważnego szczególnie teraz w okresie lęgowym i wychowywania potomstwa.Redakcja

1 Komentarze

  1. podobno są drogi którymi możne poruszać się w lesie... ale gdzie one są? gdzie są mapy z takimi drogami? Może ułatwiając dostęp do takich informacji zmniejszyłby się nielegalny ruch w lesie...

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza