Chojeńskie Lato Kulturalne już niebawem. Organizatorzy zapraszają do udziału [video]


Wielkimi krokami zbliża się Chojeńskie Lato Kulturalne. Tegoroczne święto miasta będzie miało zupełnie inną formę niż w latach ubiegłych. 

Wydarzenie wystartuje na początku lipca i będzie trwało przez dwa miesiące. Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych atrakcji, nie tylko tych scenicznych. Jedną z nich jest Festiwal Smaku:

Centrum Kultury w Chojnie zaprasza na Festiwal Smaku KGW, Restauracje, firmy cateringowe do zaprezentowania się podczas Festiwalu Smaku 7 lipca oraz do udziału w Maratonie Smaku, w którym jedną z konkurencji będzie przygotowanie dowolnej sałatki podczas plenerowej imprezy. Celem jest tworzenie tradycji kulinarnych naszego regionu i w efekcie opracowanie Książki Przepisów w kilku językach i wersji obrazkowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie CK - 914022001

Co jeszcze nas czeka?

Taka forma tegorocznego wydarzenia ma na celu ma na celu jeszcze bardziej (przez okres wakacyjny) ożywić centru miasta a zwłaszcza plac Konstytucji 3-go Maja - Mamy nadzieję, że proponowane działania kulturalne, społeczne, edukacyjne i rekreacyjno-sportowe wytworzą nową markę turystyczną Chojny - czytamy w komunikacie wydanym przez organizatorów.


Wokalistką, która zaprezentuje się podczas Festiwalu Smaku będzie Katarzyna Matuszewska. Swoje pierwsze kroki stawiała na scenie Centrum Kultury. Na scenie zaprezentuje swoje autorskie utwory. Dzień ten zakończy się koncertem zespołu Trupięgi. Będzie to niezwykłe widowisko wśród lamp, świeczek i lampionów - usłyszymy poezję połączoną z niezwykłą muzyką, śpiewem i grą cieni.


Również tego samego dnia, na scenie Chojeńskiego Lata Kulturalnego, zaprezentuje się Maciej Mazur. Wokalista, który pochodzi z Krzymowa. Jego muzyczna przygoda rozpoczęła się w 2013 roku. Jest finalistą 5. edycji programu Idol a także uczestnikiem 9. edycji programu The Voice of Poland. Więcej informacji znajdą państwo na stronie społecznościowej Chojeńskie Lato Kulturalne
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza