Zawodnicy z Chojny i z Morynia zdobyli aż 21 medali!


W Szczecinie rozegrana została dziewiąta edycja Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2019". W tym roku w grodzie gryfa do rywalizacji stanęło 280 zawodników z 15 ośrodków kyokushin, w tym zawodnicy z klubów w Chojnie i z Morynia.

Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Kłujszo ( 4DAN), a organizatorem zawodów Husaria Szczecin i sensei Radosłąw Ambroziak (4 Dan). Tegoroczna edycja Kyokushin Challenge była szczególną, gdyż było to preludium do organizowanych przez Husarzy Mistrzostw Polski Seniorów Open, które odbędą się po raz pierwszy w Szczecinie już w październiku na sali SDS.

Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite, które jest kwintesencją kyokushin karate, natomiast same zawody dały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dla najmłodszych 5-8 latków, którzy startują w konkurencji kumite bez kontaktu, będącym samym w sobie przygotowaniem do walki kontaktowej. Młodzież i dorośli natomiast startowali w semi i light contact. Karate Kyokushin Shodan w Chojnie pod opieką trenera Sensei Tomasza Gibowskiego (1 Dan) reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli 11 medali (3 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe medale) natomiast Karate Kyokushin Moryń pod opieką trenera Sensei Piotra Kosa (2 Dan) reprezentowało 16 zawodników, którzy zdobyli 10 medali (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale). Na uwagę zasługuje fakt, iż chojeńscy i moryńscy karatega poprawili swój wynik z ubiegłego roku i zdobyli łącznie 21 medali.

Wyjazd na zawody został sfinansowany z środków własnych oraz Gminy Chojna i Moryń. Zawodnikom gratulujemy sportowego ducha walki oraz wspaniałych wyników.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza