Gmina chce kupić dwa wozy strażackie


Dwa nowe wozy strażackie ma zamiar zakupić Gmina Chojna. Wozy bojowe trafią do jednostek OSP w Nawodnej i w Krajniku Dolnym. 

- Ogłosiliśmy już zamówienie publiczne na dostawę samochodów strażackich, jeden jest to samochód ciężki, który będzie służył straży pożarnej w Nawodnej, a drugi samochód będzie przeznaczony dla OSP w Krajniku Dolnym i to będzie samochód średni - powiedziała podczas czwartkowej sesji (tj. 28 czerwca) burmistrz Barbara Rawecka. 

Dla poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego ważne jest zakupienie ciężkiego wozu, obecnie w gminie jest tylko jeden pojazd tego typu, to wysłużony Jelcz 325, który ma ponad 30 lat. 

Ostatni raz gmina Chojna zakupiła nowy wóz strażacki w 2013 roku, pojazd Iveco Eurocargo trafił do jednostki w Chojnie. Wcześniej, w 2009 roku, średni samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu MAN został przekazany dla OSP Nawodna. 

Na zdj. Średni wóz ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Iveco, który jest użytkowany przez OSP Chojna (fot. Wojciech Stańczyk / archiwum). 
Redakcja

3 Komentarze

  1. Zasługa poprzedniej rady i burmistrza. Obecna wladza nie ma na to wplywu, ale tuba propagandowa Inicjatywy Śmietnikowej, czyli Ch24, przerobi wszystko pod siebie. Żenada!!

    OdpowiedzUsuń
  2. W końcu coś dla krajnika, przygraniczna miejscowość wstyd żeby chłopaki wozu nie mieli i remize wc takim stanie, tym bardziej że za darmo , z własnej nie przymuszonej woli powstają innym

    OdpowiedzUsuń
  3. Pomagają* nie powstają, przepraszam za błąd

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza