Koncerty, festiwale, wystawy i turnieje - co wiemy o Chojeńskim Lecie Kulturalnym?Tegoroczne święto miasta będzie miało inną, nową formułę. W miesiącu lipcu i sierpniu organizatorzy planują szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych. "Chojeńskie Lato Kulturalne" rozpoczniemy Festiwalem Smaku, podczas którego stowarzyszenia gminy Chojna, Koła Gospodyń Wiejskich oraz restauracje zaprezentują swoje potrawy i będą mogły uczestniczyć w konkurencjach Maratonu Smaku. 

W  lipcu odbędą się imprezy w ramach Dni Młodych, a w sierpniu Piknik Lotniczy i plenerowe koncerty. Podczas Chojeńskiego Lata Kulturalnego w niedzielę 7 lipca na scenie zaprezentuje się mięzy innymi Maciej Mazur, Katarzyna Koprowska, Jurek Hippmann z zespołem "Trupięgi" Zobaczymy wystawę Beaty Rolak pt. " Barwy Regionu", a gościem specjalnym będzie Stanisława Celińska.

- Nasza propozycja dotyczy organizacji spędzania wakacyjnego czasu wolnego z uwzględnieniem niedziel niehandlowych. Będzie to okazja do spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Centrum miasta czyli plac Konstytucji 3 Maja zostanie ożywiony przez ustawienie różnorodnych stoisk, promujących Gminę Chojna, a także letnią scenę plenerową. Mamy nadzieję, że proponowane działania kulturalne, społeczne, edukacyjne i rekreacyjno-sportowe wytworzą nową markę turystyczną Chojny - informuje Barbara Andrzejczyk z Centrum Kultury w Chojnie. 

Pozostałe koncerty, wystawy, turnieje, pikniki zaplanowano w dniach: 20-21 lipca, 4 sierpnia, 18 sierpnia oraz w weekend 31 sierpnia i 1 września. 
Redakcja

1 Komentarze

  1. Katastrofa... obraz nędzy i rozpaczy. Tonący brzytwy się chwyta, czyli niby coś będzie, ale tak naprawdę nic nowego, tylko to co zawsze CK zaliczy kolejną realizację imprez, żeby nikt się nie przyczepił że nic nie robią.
    I te niby gwiazdy...
    Najwyższy czas na zmiany.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza