Rodzina straciła dach nad głową. W nocy spłonął ich dom [foto]


Strażacy przez kilka godzin walczyli z pożarem budynku mieszkalnego w miejscowości Babinek w gminie Banie. Dach nad głową straciła trzy osobowa rodzina z małym, 2-letnim dzieckiem. 

Do pożaru doszło w nocy z 10 na 11 czerwca (z poniedziałku na wtorek). Praktycznie cały budynek uległ spaleniu. Nikomu na szczęście nic się nie stało, domownicy zdążyli opuścić dom przed przyjazdem straży pożarnej. 

- Dziś o godzinie 02:25 dyżurny SK KP PSP w Gryfinie zadysponował dwa zastępy z naszej jednostki do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Babinek. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali cały dach domu jednorodzinnego oraz przyległą szopę objęte pożarem. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dom oraz pomieszczenie gospodarcze. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach, pomieszczenie gospodarcze oraz rzeczy w nim składowane. Na miejsce pożaru przybył wójt Gminy Banie - czytamy w komunikacie OSP Banie. 

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru, niewykluczone, że pożar mógł się zacząć od uderzenia pioruna. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy PSP Gryfino, OSP Banie, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza