Wędkowali na Dzień Dziecka


Nad jeziorkiem "Karasie" w niedzielę 2 czerwca odbyły się, jak co roku, zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem zawodów było koło PZW nr 7 "Rurzyca" w Chojnie. Punktualnie o godz. 8.00 wszystkich zawodników oraz ich opiekunów przywitała prezes koła Grażyna Nalborska. Do zawodów zostało zgłoszonych 44 zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Sędzia Główny zawodów p.Barbara Węclewska omówiła z młodymi zawodnikami sprawy organizacyjne oraz warunki bezpieczeństwa nad wodą. Losowanie stanowisk, słodki poczęstunek od organizatora, rozkładanie sprzętu, przygotowywanie zanęt i w końcu sygnał do rozpoczęcia łowienia. 

Pogoda w tym roku dopisała, słoneczko przypatrywało się z zainteresowaniem każdemu zawodnikowi i każdej złowionej rybie. Do siatek trafiały przede wszystkim małe płoteczki, okonie, karasie, krąpie i wzdręgi. Po dwóch godzinach zabawy z wędką, zawodnicy ze swoimi zdobyczami zgłaszali się do wagi. Wszystkie ryby zostały dokładnie zważone i trafiły ponownie do wody.

W czasie podliczania wyników zawodnicy, rodzice i opiekunowie spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Sygnał od sędziego głównego, ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów:

kat.do 8 lat
  1. Wróblewski Brajan
  2. Koblowski Hubert
  3. Kubiak Kajetan


kat. 9 -13 lat
  1. Szulawa Krystian
  2. Najmowicz Jan
  3. Węclewski Robertkat. 14-18 lat
  1. Janus Cyprian
  2. Kotaczycka Natalia
  3. Lewandowska Milena


Największa ryba: Kubiak Kajetan

Po rozdaniu pucharów wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal i przystąpi do losowania nagród rzeczowych.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za umożliwienie startu dzieciom i opiekę podczas przebywania nad wodą.

Zarząd PZW "Rurzyca" w Chojnie składa podziękowanie instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie, dzięki któremu można było zorganizować tak wspaniałą imprezę na świeżym powietrzu. Szczególne podziękowanie dla: Gmina Chojna, Piekarnia-Cukiernia MAXX, Małgorza Robert Bryczkowscy, Pracownia Złotnicza Jarosław Powaga, Sklep Wędkarski "YORK", Ryszard i Edyta Litra, BREK Ubezpieczenia Joanna Kurzydlak.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza