Świetne wyniki maturzystów ze szkoły w Chojnie. Zdawalność lepsza niż średnia ogólnopolska


Kolejny rok z rzędu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie może pochwalić się wysoką zdawalnością matur. W tym roku egzamin dojrzałości zdało 90,7% uczniów, to więcej niż średnia wojewódzka i krajowa. 

W szkole w Chojnie do matury przystąpiło 75 absolwentów. W liceum maturę zdało 85,3% uczniów a w Technikum 95,1%. Średnia wojewódzka to 77% a w całej Polsce maturę zdało 80,5%. 

Wyniki chojeńskiej szkoły są na pewno jedne z najlepszych w województwie. 

Redakcja

6 Komentarze

 1. W 1997 roku maturę w technikum budowlanym w Chojnie zdało 94% uczniów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdawalność a poziom zdawalności, to są dwie różne kwestie. Wspaniale, że aż tylu uczniów zdało - pytanie na jakim poziomie i jak ten poziom plasuje się w porównaniu z wynikami ogólnopolskimi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkim przypomnę jeden fakt, ile osób pochodziło w tyn roku do matury w LO i technikum nie odniesienio do liczby absolwentów.to pokazuje faktyczny poziom zdawalnosci matury dla szkół. W latach 90tych do matury podchodziło w LO i technikum ok.98% rocznika, a teraz ile? Tego nie podają, a jest to znacznie niżej niż nawet 10latemu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co z tego jak same glaby wychodza z tych szkol niepotrafiace nic zrobic.

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę o podanie bardziej obiektywnych wyników. Byłby to procent zdanych matur w stosunku do wszystkich uczniów kończących LO i technikum w Chojnie w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie tak, 75 uczniów podeszło do matury w liceum i technikum a ilu ukończyło szkołę i nie podchodziło do matury. Jeszcze jedno ilu uczniów zdało egzamin zawodowy w technikum?

   Usuń
Nowsza Starsza