Szpital w Gryfinie będzie rządowy? Podobna propozycja wpłynęła do szpitala w Dębnie


Starosta Wojciech Konarski i wicestarosta Ewa Dudar w imieniu Zarządu Powiatu w Gryfinie podpisali list intencyjny z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Szczecinie Pawłem Bakunem. Obie placówki mają współpracować. 

- Podpisany dokument stanowi deklarację woli wypracowania porozumienia określającego zakres świadczonych usług medycznych przez Szpital Powiatowy w Gryfinie i Szpital MSWiA w Szczecinie na rzecz mieszkańców powiatu gryfińskiego, a także kierunki współpracy oraz jej formę organizacyjną - informuje Monika Baczyńska-Padjasek ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie.

Podobna inicjatywa miała pojawić się również w Dębnie. Tamtejszy szpital znajduje się na skraju bankructwa, większościowym właścicielem jest obecnie Powiat Myśliborski, a zarząd powiatu od kilku miesięcy próbuje przekazać większość udziałów gminnie Dębno. 

Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości poinformowali za pomocą mediów społecznościowych, że do zarządu powiatu wpłynęła propozycja dotycząca szpitala im. Matki Teresy Kalkuty w Dębnie. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza