Wakacje z Wędką w kole PZW Odra [foto]


Wakacje z wędką to piknik wędkarski organizowany od kilku lat przez Zarząd koła PZW Odra Chojna dla najmłodszych adeptów wędkarstwa w naszym regionie. 
W tym roku impreza odbyła w niedzielę 14 lipca na jeziorze Kaliska i tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników.  Organizatorzy ponownie postarali się o to, aby ten szczególny dzień wędkarski obfitował w atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych niewiele starszych wędkarzy. 

Wydarzenie otworzył prezes Koła PZW Odra Chojna Paweł Bucyk, który w imieniu swoim i Zarządu koła powitał aktorów wędkarskiego przedstawienia i ich opiekunów. 

Następnie przedstawiono regulamin zawodów i harmonogram imprez towarzyszących. Zmagania wędkarskie rozpoczęły się o godzinie 9:30 a rywalizacja oraz zawziętość zawodniczek i zawodników od samego początku budziły podziw wśród organizatorów. W tym czasie, kiedy sportowa rywalizacja trwała w najlepsze najmłodsi kibice wędkarskiego święta umilali sobie czas podczas malowania twarzy, które tego dnia zapewniły nam Sandra i Jessica. Ponadto najmłodszym umilano czas przy zabawie z wielkimi mydlanymi bańkami czy puszczaniu balonów z helem. Zmagania wędkarskie wywoływały wielkie emocje zawodników a związane to było oczywiście z holem zaciętych ryb. Kiedy rywalizacja wędkarska dobiegła końca komisja sędziowska rozpoczęła ważenie złowionych ryb a odczytywane wyniki z wagi sędziowskiej doprowadzały młodych wędkarzy do radości. Po zakończonych zmaganiach wędkarskich organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i zgromadzonych gości na grillowany poczęstunek.

 Następnie głos ponownie zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w imieniu Zarządu Koła PZW ODRA Chojna podziękował wszystkim tym, którzy swoim nieocenionym wkładem co roku wspierają tę wyjątkową inicjatywę społeczną przyczyniając się do integracji lokalnej społeczności, oraz propagowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży. 

Jak podkreślił Prezes koła bez nieocenionego udziału i pozytywnej energii przeprowadzenie tego wydarzenia na tak ogromną skalę byłoby niemożliwe. Szczególne podziękowania skierował do tych podmiotów, które zaufały przedstawicielom koła PZW Odra Chojna i nieprzerwanie od kilku lat wspierają finansowo lokalne święto wędkarskie „Wakacje z Wędką”, a są to: Gmina Chojna, PUP. ,,POMOT" Sp. z.o.o., GOODVALLEY, CHOJNA BETON Wytwórnia Wyrobów Betonowych Sp. z o.o., Foto Studio AD Andrzej Stelmach, Marcin Przybyła, Daniel Lewandowski, Zbigniew Kmieć, Sklep Wędkarski Sandacz w Chojnie, Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin / Koło nr 84 PZW Odra Chojna.

Następnie Prezes koła zaprosił wszystkich na drugą część pikniku wędkarskiego, a tutaj emocji sportowych również nie brakowało. Uczestnicy zawodów przenieśli się na specjalnie wytyczony i zabezpieczony teren gdzie czekała na nich strzelnica do paintball a i zmagania o miano najlepszego strzelca „Wakacji z wędką”. Zorganizowanie rywalizacji strzeleckiej było możliwe dzięki uprzejmości kolegów Sławomira Jaska, który użyczył niezbędnego sprzętu i Łukasza Strzelczyka, który nadzorował zmagania i udzielał niezbędnego instruktażu. Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem strefy czuwali nasi powiatowi strażnicy Społecznej Straży Rybackiej. Po zakończonej rywalizacji strzeleckiej swoją obecności
ą zaszczycili nas Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie sierż. szt. Tomasz Dąbrowski
mł. asp. Kamil Przysiężny, aby omówić względy bezpieczeństwa zagrożenia, jakie czyhają na wypoczywających nad wodą oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po zakończonej pogadance nastąpiło wręczenie okolicznościowych pucharów i medali za zmagania wędkarskie i strzeleckie.
Po uhonorowaniu adeptów wędkarstwa i najlepszych zawodników turnieju strzeleckiego swoją obecnością zaszczycili nas Strażacy z jednostki OSP w Krajniku Dolnym, którzy tak jak w zeszłym roku wywołali dużo uśmiechu na twarzach maluchów. Spotkanie ze strażakami rozpoczęło się od pokazu ratownictwa, gdzie dzieci mogły nauczyć się resuscytacji, dowiedzieć się jak zachowywać się właściwie, jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku a wszystko to pod okiem druha Arkadiusza Kostrzewy. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przygotowali statuetki i okolicznościowe medale a ocenę wiedzy i zaangażowanie oceniał Prezes OSP w Krajniku Dolnym Bartosz Michno. Następnie strażacy uhonorowali najbardziej aktywne dzieci. 

Bartosz Michno serdecznie podziękował za zaproszenie i podkreślił, że strażacy z OSP w Krajniku Dolnym z wielką przyjemnością przyjeżdżają na zaproszenie Koła PZW Odra Chojna, gdyż profilaktyka i doskonalenie umiejętności niesienia pomocy jest gwarancją bezpieczeństwa a to jest podstawą udanej zabawy i bezpiecznego wypoczynku. Następnie nadeszła długo wyczekiwana przez uczestników chwila, czyli tradycyjna już loteria fantowa i losowanie nagród. Tradycyjnie organizatorzy zadbali nie tylko o uczestników zawodów wędkarskich, ale również o najmłodszych kibiców „Wakacji z wędką” tym samym wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami. Na zakończenie Prezes koła Odra podziękował za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem imprezy, podkreślił przy tym, że dzięki okazanemu wsparciu finansowemu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy naszej Gminy oraz przybyli goście będą długo wspominać.


Podziękowania

Pragnę serdecznie podziękować za wysiłek, trud i zaangażowanie, jakie zostało włożone w zorganizowanie w dniu 14.07.2019 „Wakacji z wędką”. Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim kolegom z koła PZW Odra Chojna: Mariusz Strzelczyk, Sylwester Filipczak, Andrzej Stelmach, Kamil Skiba, Aleksander Nogieć, Zbigniew Kmieć, Daniel Lewandowski, Andrzej Wójcik, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w ich przygotowanie. 


Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Burmistrz Gminy Chojna Barbary Raweckiej, firm: P.U.P. ,,POMOT", GOODVALLEY, CHOJNA BETON, FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach, Sklep Wędkarski Sandacz, za okazane wsparcie, które w szczególny sposób przyczyniło się do realizacji naszych planów i przedsięwzięć organizacyjnych. 

Słowa podziękowania za bardzo dobrą współpracę kieruję na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajniku Dolnym Bartosza Michno. 

Serdeczne podziękowania kieruję do panów Sławomir Jasek i Łukasz Strzelczyk za ogromną pomoc i oprawę w realizacji zawodów strzeleckich. 

Podziękowania kieruję do Policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie za poświęcony czas oraz pogadankę na temat bezpieczeństwa. 

Dziękuje strażnikom SSR Gryfino, którzy przyczynili się do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy.


Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy impreza pn.„Wakacje z wędką„ była tak udana. Największą nagrodą za włożony trud są podziękowania płynące od rodziców i dzieci jeszcze kilka dni po imprezie. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, by przy organizowaniu kolejnych imprez nigdy nie zabrakło ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy.

Prezes PZW Odra
Paweł Bucyk

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza